[ 2009.05.21 ] Zapraszamy na Lotniczy Rajd po Warmii i Mazurach
W dniach 11 – 14 czerwca odbędzie pierwszy Rajd samolotów po lotniskach i lądowiskach województwa warmińsko-mazurskiego.


 List otwarty


Szanowne Koleżanki i Koledzy Piloci!

 

Aeroklub Krainy Jezior funkcjonujący na lotnisku Kętrzyn Wilamowo (dawniej lotnisko supertajnej kwatery Hitlera), w pięknej Krainie Wielkich Jezior Mazurskich postanowił  podzielić się z Wami „bogactwem” Regionu, wielością lotnisk i lądowisk oraz urokami  turystyki lotniczej  w miłym  Waszym towarzystwie. Ten motyw był inspiracją zorganizowania „Euroregionalnego-Międzynarodowego Rajdu po Lotniskach (Lądowiskach) Warmii i Mazur” w dniach 11 – 14 czerwca 2009r.

W załączeniu ramowy projekt programu Rajdu do Waszej oceny zamierzeń organizacyjnych. Jego realizacja  w dużej mierze  będzie uzależniona od warunków meteorologicznych, naszej wspólnej inwencji oraz atmosfery Rajdu z Waszym aktywnym udziałem. Jestem przekonany, że możemy  wspólnie spędzić niezapomniany weekend, a uczestników Rajdu  zachęcić do kolejnych powrotów  na lądowiska i lotniska Warmii i Mazur, by spędzić z rodziną i znajomymi wolne chwile w ekologicznym otoczeniu z dala od codzienności wielkomiejskich.

Więc jeżeli dysponujecie czasem w dniach od 11 do 14 czerwca, samolot jest sprawny i w Waszej dyspozycji, przylećcie (z rodziną lub przyjaciółmi) na Mazury, do Kętrzyna. Jeżeli nie możecie na cały okres to wygospodarujcie przynajmniej 2 dni. Które? Uzgodnimy by było to najbardziej efektywne i dało się to skoordynować organizacyjnie.

Po zapoznaniu się programem Rajdu, jeżeli będą z Waszej strony uwagi, sugestie czy pytania, jestem do dyspozycji pod mailem: s.tolwinski@lotniskoketrzyn.pl lub telefonem +48 501258134. Chętnie uwzględnimy możliwe do zrealizowania  Wasze propozycje.

Zainteresowanych udziałem w Rajdzie proszę o możliwie pilne przesłanie zgłoszenia z podaniem: nazwiska pilota, ilość osób załogi, typ samolotu i znaki rejestracyjne, terminu i w miarę możliwości godziny przylotu oraz inne informacje (np. jak chcecie zabezpieczyć swoje zakwaterowanie, czy potrzebna jest pomoc w zakwaterowaniu, czy będziecie chcieli wynająć samochód itp.). Posiadanie Waszych zgłoszeń umożliwi organizatorom lepsze planowanie logistyki Rajdu i programów towarzyszących.

Przesyłając niniejszą informację i załączony program ,  zapraszamy na pierwszy tego typu Rajd i kilkudniowy towarzysko – rekreacyjny  (z odrobiną rywalizacji) pobyt w Krainie konkurującej do 7 cudów świata. Zapraszamy na gościnne lotniska Warmii i Mazur, a do Kętrzyna w szczególności.

Wszystkich serdecznie pozdrawiam w przekonaniu spotkania na Rajdzie. A więc do zobaczenia!  

 


Stanisław Tołwiński          

                Prezes AKJ                                                          


PROGRAM i ZAŁOŻENIA RAJDU dostępne po kliknięciu na link
http://festynlotniczy.pl/dodatki/Euroregionalny_RAJD_WM.pdf


PATRONI MEDIALNI

       

    

"Materiały nawigacyjne przygotowane na podstawie Polska Atlas Lotniczy 2009"

 
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt