[ 2008.01.24 ] KONDOLENCJE z powodu katastrofy wojskowego samolotu CASA

W dniu 23 stycznia 2008 w godzinach wieczornych w katastrofie lotniczej wojskowego samolotu CASA zginęło 20 żołnierzy Sił Powietrznych, stanowiących elitę dowódczą i pilotów wojskowych.

Poniżej zamieszczamy list Prezesa Aeroklubu Krainy Jezior do Dowódcy Sił Powietrznych.

 

Pan
gen. broni Andrzej BŁASIK
Dowódca Sił Powietrznych

Szanowny Panie Generale,

        Wobec niezwykłej tragedii w konsekwencji katastrofy samolotu CASA, w której dnia 23 stycznia zginęła elita dowódcza Sił Powietrznych – na ręce Pana Generała jako Dowódcy Sił Powietrznych i przełożonego uczestników katastrofy składam szczere kondolencje.
        Mając świadomość wielkiej straty dla Sił Powietrznych z powodu dramatu służbowego jak i ludzkiego, proszę przyjąć wyrazy szczerego współczucia całej kadrze dowódczej i oficerskiej wyjątkowo przyjaznego nam lotnictwa wojskowego.
        Mając wielką pokorę i będąc w stanie nieskrywanego żalu z powodu tej tragedii, prosimy o przekazanie w stosownym momencie rodzinom i najbliższym nasze – Aeroklubu Krainy Jezior wyrazy szczerego współczucia i łączności w ich bólu z powodu niespodziewanego dla wielu ludzi dramatu.
        Panie Generale! Pragniemy zapewnić, że w naszych sercach pamięć o ofiarach tej tragedii będzie miała trwałe miejsce i nieskrywany szacunek

Z wyrazami szacunku,

 Stanisław Tołwiński
        Prezes AKJ

Kętrzyn, 24 stycznia 2008
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt