[ 2009.07.31 ] Międzynarodowy Zlot Przyjaciół Lotnictwa
FESTYN LOTNICZY MAZURY 2009
Szanowni Państwo
Koledzy Piloci

    W dniach 31.07. – 02.08.2009 r. na lotnisku Kętrzyn Wilamowo i lądowisku Mazury Residence w Gminie Giżycko a więc w sercu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich spotykają się właściciele, operatorzy i załogi samolotów na Międzynarodowym Zlocie Przyjaciół Lotnictwa, by spędzić wspólny atrakcyjny weekend na Mazurach

    W programie Zlotu zaplanowano ciekawe akcenty towarzysko-poznawcze w Kętrzynie, Giżycku i Węgorzewie, regaty żeglarskie lotniczych załóg, rajd samochodami oraz kilkugodzinna żegluga statkiem po Wielkich Jeziorach Mazurskich (na trasie Giżycko-Węgorzewo-Giżycko).Entuzjaści pokazów lotniczych będą mogli podziwiać kunszt wielu akrobatów podczas trwającego Festynu Lotniczego Mazury 2009.

    Intencją naszą jest stworzyć świetną okazję do wypoczynku, poznania Krainy Wielkich Jezior Mazurskich z lotu, z wody i przez pryzmat akcentów historycznych (zamki, Wilczy Szaniec itp.) a przede wszystkim zadbać o serdeczną – przyjacielską atmosferę dla wszystkich uczestników Zlotu i Festynu. To ma być atrakcyjny weekend, pełen różnych akcentów relaksacyjno-poznawczych.

    Dziękuję tym, którzy już dopełnili zgłoszenia samolotu i załogi na Zlot. Ponieważ chcielibyśmy być jak najlepiej przygotowani na przyjęcie Was i samolotów, prosimy tych, którzy się jeszcze nie zgłosili, aby uczynili to jak najszybciej. Wzór (karta) zgłoszenia na Zlot i Festyn znajduje się na stronie www.festynlotniczy.pl/zgloszenie/zgloszenia.htm

    Według wstępnych zapowiedzi na Zlocie i Festynie przewidujemy liczny udział załóg z kraju i zagranicy ,bo około 100 samolotów.

    Program Zlotu i Festynu bieżąco uaktualniany prezentujemy na naszej stronie www.festynlotniczy.pl a korespondencję mailową przyjmujemy na adres: port@lotniskoketrzyn.pl i jeżeli będą takie potrzeby, wyjaśnimy Wasze wątpliwości.

    A więc do zobaczenia na Międzynarodowym Zlocie Przyjaciół Lotnictwa a dla amatorów imponujących pokazów również na Festynie Lotniczym Mazury 2009r. Zapraszamy do Kętrzyna i Giżycka! Zapraszamy w Krainę Wielkich Jezior Mazurskich!

W imieniu Aeroklubu Krainy Jezior
Stanisław Tołwiński

strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt