10.04.2020
Apel Pamięci "Ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem"

Uroczystość poświęcona uczczeniu 10-ej rocznicy tragicznej katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem - samolotu z delegacją Rządową. Tragiczna śmierć Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i 95 osób towarzyszących Panu Prezydentowi, udających się do Katynia na groby pomordowanych przez NKWD polskich oficerów - by uczcić ich pamięć - wstrząsnęła wszystkich w Polsce.

Mając na względzie potrzebę utrwalenia w naszej pamięci ofiar katastrofy i tego dramatycznego wydarzenia, postawiliśmy w dniu 7 maja 2010 specjalny obelisk uzupełniając już istniejącą "Plenerową Galerię Pamięci" na lotnisku Wilamowo. Uroczysty Apel Pamięci i nabożeństwo ekumeniczne realizowane po raz szósty przy okolicznościowym obelisku na lotnisku Wilamowo z udziałem młodzieży, licznych delegacji, pocztów sztandarowych, wielu wozów Straży Pożarnej, Kompanii Honorowej, orkiestry wojskowej, społeczeństwa z regionu i duchownych różnych wyznań, jest ważnym dla każdego wrażliwego Polaka akcentem obywatelskim i ludzkim.

A więc to już pierwszy dziesięcioletni jubileusz tego tragicznego wydarzenia. Spotkajmy się więc rankiem we w piątek (10.04.) na lotnisku Wilamowo, przed obeliskiem by o godzinie 08 41'06''(godzinie katastrofy samolotu) dać dowód pamięci temu tragicznemu wydarzeniu i ofiarom katastrofy.

Uroczystość wyróżniona certyfikatem marki regionalnej "Produkt Warmia Mazury"

30.04 - 3.05.2020
Wiosenny weekend na Mazurach

Pobyt rekreacyjno-turystyczny wg indywidualnego zapotrzebowania pilotów - zabezpieczany przez służby lotniska. Oferujemy pomoc w zorganizowaniu pobytu, czarter łodzi, zakwaterowanie i ciekawy program turystyczny. Zabezpieczymy samoloty i transport załogi.

Oferujemy również spotkanie amatorów bezzałogowych statków powietrznych , popularnie zwanych DRONAMI z własnym sprzętem. Będzie to okazja do wymiany doświadczeń, prezentacji własnego sprzętu, rywalizacji w specjalnych konkurencjach, odbycia kursu umożliwiającego przygotowanie się oraz zdanie egzaminu na świadectwo operatora bezzałogowych statków powietrznych. A wszystko we wspaniałej koleżeńsko-towarzyskiej atmosferze.

1-3.05.2020
Prolog - Lotnicza Majówka z Wojskiem (jeżeli będzie wsparcie MON)

Oficjalne otwarcie sezonu imprez 2020 r. na lotnisku Kętrzyn Wilamowo.

Wśród atrakcji znajdzie się ekspozycja bojowego sprzętu wojskowego i możliwość aktywnego uczestniczenia w różnych propozycjach programowych oraz całodzienne piknikowanie.

Wojskowa Majówka organizowana w 21-szą rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej również nawiązuje do Święta Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja. Tradycyjna - otwarta dla wszystkich impreza inaugurująca sezon i nawigacyjno-szkoleniowy i imprez na lotnisku.

Dalsze zapytania i informacje można kierować na adres: biuro@lotniskoketrzyn.pl

Lotnicza Majówka z Wojskiem/Wojskowa Majówka wyróżniona certyfikatem marki regionalnej "Produkt Warmia Mazury"

1.06.2020
Międzynarodowy Dzień Dziecka na Lotnisku & Młodzieżowy Turniej Strzelecki

Impreza w scenerii historycznego lotniska jest ofertą dla dzieci i rodziców zainteresowanych poznaniem problemów awiacji i modelarstwa lotniczego.

W programie przewidziane jest budowanie latawców i różnych modeli latających, sportowa rywalizacja przy wykorzystaniu wykonanych osobiście modeli oraz inne gry i zabawy przy ognisku. Ponownie w 2020 roku organizatorzy planują rywalizację w ramach ... turnieju strzeleckiego.

Młodzieżowy Turniej Strzelecki wyróżniony certyfikatem marki regionalnej "Produkt Warmia Mazury"

11.06.2020
Święto Aeroklubu Krainy Jezior

To święto jest związane z rocznicą utworzenia Aeroklubu Kętrzyńskiego, którego tradycje przejął Aeroklub Krainy Jezior.

Inaczej mówiąc urodziny AKJ. Prezenty mile widziane, a zabawa zapewniona !

11-14.06.2020
XII Międzynarodowy Rajd po Lotniskach Warmii i Mazur

To bardzo praktyczna forma promowania możliwości turystyki lotniczej po atrakcjach Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Głównym celem jest praktyczne pokazanie możliwości lotniczej infrastruktury Warmii i Mazur. Na terenie niezwykle malowniczej krainy znajduje się kilkanaście miejsc przystosowanych do przyjmowania samolotów General Aviation.

Organizując Rajd chcemy zachęcić do organizacji i uczestnictwa w produktach lotniczej turystyki. Będzie to okazja do atrakcyjnego weekendu na Warmii i Mazurach, a dla entuzjastów żeglarstwa możliwość pożeglowania w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Więcej informacji w kontakcie na: biuro@lotniskoketrzyn.pl

Międzynarodowy Rajd po Lotniskach Warmii i Mazur wyróżniony certyfikatem marki regionalnej "Produkt Warmia Mazury" !!!

30.07- 2.08.2020
XXII Międzynarodowy Zlot Przyjaciół Lotnictwa i Mazur

To atrakcyjna oferta dla załóg samolotów, krajowych i zagranicznych również wodnosamolotów na wspólny, bardzo aktywny, pełen atrakcji weekend w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Zlot jest/będzie znakomitą okazją do szerszego zaprezentowania się samolotów ultralekkich.

A więc zapraszamy wszystkich miłośników lotnictwa ultralekkiego na Mazury, do Kętrzyna. Przewidywane są wieczory integracyjne, regaty żeglarskie, rajd samochodami i rejs statkiem po Wielkich Jeziorach. Pobyt na Mazurach podczas Międzynarodowego Zlotu to również okazja do zdobycia różnych sympatycznych trofeów w planowanych rywalizacjach załóg samolotów (załóg jachtów, ekip samolotów itp.).

A więc kto chciałby mieć 4 dni różnych atrakcji, relaksu i miłe towarzystwo - powinien zaplanować przylot na Zlot.

Dalsze zapytania i informacje można uzyskać kierując mail na adres: biuro@lotniskoketrzyn.pl

1-2.08.2020
Mazury AirShow 2020

Kontynuacja realizacji mazurskich pokazów uzależniona od jednoznacznego i na odpowiednim poziomie wsparcia przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Każdego roku organizowane wcześniej Festyny a obecnie Mazury AirShow, corocznie gromadzą kilkuset uczestników i kilkadziesiąt tysięcy obserwatorów. W ostatnich latach obserwatorami mazurskich pokazów było 200 tys. osób, co głównie jest uzależnione od warunków meteorologicznych!!!

Rok 2020 będzie dwunastym rokiem organizacji Mazury AirShow ale już 22-gim rokiem mazurskich pokazów lotniczych. Na Mazury AirShow zapraszamy szybowników, motolotniarzy, spadochroniarzy, pilotów - właścicieli licznych prywatnych samolotów. Program imprezy obejmuje pokazy lotnicze, skoki spadochronowe, imprezy towarzyskie oraz wielki kiermasz dla entuzjastów awiacji.

Mazury AirShow to największe cywilne pokazy lotnicze w Polsce i zawsze realizowane w formie "non profit". W 2013 roku wyróżnione w konkursie "Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur" statuetką w kategorii wydarzenie a w 2014 roku ?Mazury AirShow? wyróżnione przez Marszałka Województwa certyfikatem marki regionalnej "Produkt Warmia Mazury". Natomiast podczas Centralnych Uroczystości Obchodów 100-lecie Lotnictwa Polskiego , 28.08.2018 roku , w Warszawie , Kapituła składająca się przedstawicieli Krajowej Rady Lotnictwa i redakcji czasopisma Skrzydlata Polska oceniła rangę i znaczenie ?Mazury AirShow? przyznając prestiżowe wyróżnienie ?BŁĘKITNE SKRZYDŁA?

4-6.09.2020
Międzynarodowy Rajd po lotniskach Litwy

Jednym z wyrazów sympatycznej i owocnej współpracy z litewskimi przyjaciółmi jest Rajd po lotniskach Litwy. Planowany Rajd jest konsekwencją realizacji zamierzeń rozwinięcia Transgranicznej Turystyki Lotniczej.

Rajd jest otwarty dla załóg samolotów z całego kraju i zagranicznych. AKJ jako organizator zaprasza wszystkich chętnych do wspólnego wylotu po lotniskach Litwy, ale również z ciekawym programem turystycznym, przygotowanym przez naszych przyjaciół z Kauno Aeroklubas i Marijampoles Aeroklubas. Wzorem lat poprzednich, może będzie okazja sprawdzenia swojej kondycji narciarskiej na specjalnym stoku (w hali) w Druskiennikach - jeżeli lotnisko będzie przygotowane by nas przyjąć.

Zainteresowani udziałem więcej informacji po zapytaniu na mail: biuro@lotniskoketrzyn.pl

17.09.2020
Apel - wspomnienie wrogiego wkroczenia wojsk Radzieckich na terytorium Polski & Mazurskie Manewry Techniczno - Obronne (jeżeli będzie wsparcie MON?)

Data 17 września na stałe wpisała się w ważne i dramatyczne wydarzenia dla Polski a mających swoje związki z pierwszy okresem II Wojny Światowej. Po napaści faszystowskich Niemiec na Polskę to wydarzenie z 17.09.1939 r. określone zostało jako zdradziecki cios w plecy zrealizowany przez Armię Czerwoną Związku Radzieckiego, w ramach tajnego układu Ribbentrop -Mołotow. Ta symboliczna data w historii Polski, powinna być utrzymywana w pamięci Polaków a szczególnie młodego pokolenia. Taką misje ma spełniać każdego roku, zaplanowany Apel!

Realizacja Mazurskich Manewrów Techniczno - Obronnych w powiązaniu z w/w Apelem ma istotne znaczenie edukacyjno - obronne.

Mazurskie Manewry Techniczno - Obronne" to również wydarzenie cyklicznie realizowane jako atrakcyjny wielobój na lotnisku Kętrzyn Wilamowo. Jest to okazja do aktywnego spędzenia czasu, kształtowania sprawności fizycznej oraz doskonała zabawa zręcznie połączona z edukacją na temat obronności. Udział w MMT-O ma na celu kształtowanie orientacji w terenie, logicznego i strategicznego myślenia, poprawienia tężyzny fizycznej oraz tworzenia warunków do zdrowej rywalizacji.

MMTO wyróżnione certyfikatem marki regionalnej "Produkt Warmia Mazury".

6.10.2020
Dzień Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Św. Jana Pawła II

To już jubileuszowe uroczystości o charakterze patriotyczno-obywatelskim i religijnym poświęcona utrwalaniu pamięci wielkiego Polaka - Prymasa 1000-lecia, a od 2006 roku także pamięci Św.Jana Pawła II - największego pielgrzyma lotniczego.

Stefan Kardynał Wyszyński (niewątpliwie w 2020 już błogosławiony) w okresie swego internowania w dniu 6 października 1954 r. był w asyście strażników "przymusowym" gościem naszego lotniska skąd odlatywał do innego miejsca odosobnienia.

W tym roku już po raz 20-sty, jak zwykle obchody "Dnia Pamięci..." odbędą się w uroczystej i bardzo podniosłej atmosferze, na których zapewne nie zabraknie nikogo komu wartości głoszone i postawa obywatelska Prymasa Wyszyńskiego oraz nauki Ojca Świętego są bliskie.

Dotrzymując wysoką rangę Dnia Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Św. Jana Pawła II ale mając na względzie okoliczności rozwijającej się pandemii COVID-19 i z tego wynikająca przezorna ostrożność powoduje, że główne uroczystości Jubileuszowe nie będą (jak dotychczas) na lotnisku Wilamowo a zostaną zorganizowane w Bazylice Św. Jerzego, w Kętrzynie. Podczas dedykowanej imiennikom "Dnia Pamięci..." , uroczystej Mszy Św. o godz.18.00.

Natomiast w godzinach 12-14.00 planowane jest przybywanie na lotnisko delegacji, które będą chciały w indywidualnym trybie złożyć kwiaty pod Obeliskami Św. Jana Pawła II i Stefana Kardynała Wyszyńskiego i stojąc przy obeliskach wspomnieć tych Wielkich Polaków.

Dzień Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Jana Pawła II wyróżniony certyfikatem marki regionalnej "Produkt Warmia Mazury" !!!


10.10.2020
"Epilog" - Zakończenie sezonu imprez na Lotnisku

To okoliczność tradycyjnego opuszczenia bandery i podsumowanie wydarzeń na lotnisku w sezonie nawigacyjno-sportowym 2020 r.


strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt