Aktualności - Kronika Mazury AirShow 2013

2013.08.06 Drugi dzień Mazury AirShow 2013

15. jubileuszowe Mazury Airshow zakończyło się sukcesem. W ciągu dwóch dni kilkadziesiąt tysięcy widzów podziwiało z wypiekami na twarzy akrobacje indywidualne i zespołowe, samoloty historyczne i współczesne, wodnopłaty i te lądujące tylko na stałym lądzie. W trakcie każdego bloku pokazów podniebne atrakcje zmieniały się na niebie jak w kalejdoskopie, ale rzeczowy komentarz Tadeusza Sznuka pozwalał na świadomą obserwację wszystkiego co się działo. Szersze sprawozdanie już wkrótce, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć w galerii, która będzie w nieustannej rozbudowie.

GALERIA ZDJĘĆ

2013.08.04 Drugi dzień Mazury AirShow 2013

W Amfiteatrze na plaży w Giżycku odbędzie się Uroczyste Zakończenie Mazury Airshow. To też okazja do spotkania oko w oko z pilotami, którzy przez dwa dni kręcili akrobacje nad jeziorem Niegocin. Zapraszamy od 14.30 do Amfiteatru, uroczystość rozpocznie się od koncertu Orkiestry Wojskowej.

*****

Szybko, głośno, efektownie. Tak można podsumować przelot F-16!

Długo wyczekiwane F-16 są już coraz bliżej strefy pokazów Mazury AirShow !!!

 

Wyobraźcie sobie ultralekki samolot, który ma zasięg 1500 km, spala 6l/100km, a jego obsługa kosztuje 1500 zł rocznie. Załóżmy, że mieszkacie w Bielsku Białej i chcecie gdzieś skoczyć na weekend: lot do Kętrzyna zajmie Wam 2h, podobnie nad morze. Na dodatek wrócicie bez tankowania. Słowenia? 3h. Jeżeli zatrzyma Was zła pogoda możecie wrócić w nocy. Wylądować możecie na dowolnym trawniku, byle miał 300m. Jedynym minusem jest cena – ok. 70 000 euro netto. Tym ultralightem jest Virus SW – możecie go zobaczyć w trakcie pokazów, właśnie w tej chwili holuje baner gdzieś w okolicach Giżycka, Mikołajek i Mrągowa.


Uwe w akcji...


Zespół The Flying Bulls z prowadzącą Radką Machovą


Piper, który zimą pływaki zamienia na narty


O 11.30 na TVP Info wywiad z prezesem AKJ, Stanisławem Tołwińskim


Republic RC-3 Seabee wylądował na lotnisku Kętrzyn Wilamowo! Być może zobaczycie go w Giżycku.


Słońce, plaża i pokazy lotnicze. Znacie lepszy przepis na udaną niedzielę?


Dziś finałowy blok pokazów.
Zapraszamy do Giżycka i na Lotnisko Wilamowo!

Na dzień dobry bonus z wnętrza DC-3 "Dakota".

2013.08.03 Pierwszy dzień Mazury AirShow 2013

Za nami pierwszy dzień Mazury AirShow 2013!


Bullsi mają fanów w każdym wieku!


Członkowie Warszawskiego Klubu Seniorów Lotnictwa oraz Stowarzyszenia Lotników Polskich wybrali się w niezwykłą podróż w przeszłość - odwiedzają miejsca związane z polskim lotnictwem.
Na zaproszenie Stanisława Tołwińskiego Prezesa Aeroklubu Krainy Mazur przyjechali też na Lotnisko Kętrzyn Wilamowo. Wśród gości znaleźli się piloci doświadczalni Instytutu Lotnictwa w Warszawie i PZL Warszawa Okęcie oraz inżynierowie konstruktorzy, którzy brali udział w budowie samolotów powstających na Okęciu w Warszawie.
Wielu spośród gości to członkowie pionierskiej grupy, która przyjmowała od wojska lotnisko w Kętrzynie. W ramach rewitalizacji środowiska lotniczego w tym rejonie stworzono Aeroklub Kętrzyński oraz Szkołę Pilotów Agrolotnictwa Agrolot. Na terenie lotniska Instytut Lotnictwa rozpoczął przeprowadzanie lotów doświadczalnych samolotów agrolotniczych oraz urządzeń opryskowych i opyłowych. W ramach prób badano między innymi samoloty PZL M 15 (Belfegor), Trusch Commander oraz wszystkie modele PZL-106 Kruk.
Spotkanie miało niezwykły charakter - weterani złożyli kwiaty pod pomnikami upamiętniającymi ważne wydarzenia związane z historią polskiego lotnictwa, te pozytywne i te tragiczne. Wydarzenia, które dotknęły przyjaciół, znajomych i kolegów uczestników spotkania. Wzruszenie i emocje były wyraźnie widoczne na twarzach gości i tych spośród gospodarzy, którzy trzydzieści lat temu rozpoczynali swoją przygodę z lotnictwem.


Uwe wraca ze strefy pokazów nad jeziorem Niegocin na lotnisko bazowe


Zdjęcie wykonane z pokładu Dakoty

 

Virtual visit the Mazury Airshow with the flight simulator Prepar3D from Kurz Sichtig. Każdy ma swój sposób na to, by poczuć się jak na AirShow!

Na lotnisku w Wilamowie też jest ciekawie! Przed chwilą można było podsłuchać, jak piloci komunikują się między sobą, ekipa Flying Bulls dała mały popis swoich zdolności, kolejne samoloty, startują i lądują, pojawiają się kolejni goście. Warto to zobaczyć!


Wszyscy zachwycają się dzisiejszą pogodą, a trzeba przyznać, że nas rozpieszcza!
Czy wiecie jednak, że dla pilotów może ona stanowić utrudnienie?
Brak wiatru eliminuje fale, co w połączeniu ze słońcem sprawia, iż tafla wody jest jak lustro! W efekcie pilotom trudniej jest ocenić odległość od wody, ale spokojnie, ze wszystkim dadzą sobie radę, zapewniając nam niesamowite widowisko."Żaba" jest prototypem, została złożona dziś rano na naszym lotnisku. Co prawda jeszcze nie lata, ale może już niedługo!

Na Lotnisko Kętrzyn Wilamowo można przyjrzeć się samolotom z bliska!


Miła niespodzianka!
W związku z dużą ilością samolotów, które wezmą udział w pokazach, I blok zostanie przedłużony o 15 min, a II aż o godzinę!
Na deser dorzucamy zdjęcia z wnętrza Dakoty.

Na lotnisku od rana tętni życie, lada chwila odprawa pilotów.


W tym roku mamy przyjemność ponownie gościć Pana Tadeusza Sznuka znanego wszystkim z programu "Jeden a Dziesięciu", który będzie pełnił rolę komentatora wydarzenia "Mazury AirShow 2013".

"Ja tylko mówię widzom, że to piękne, co widzą, jest piękne. Troszkę jeszcze objaśniam, co dzieje się w powietrzu, żeby to nie był niemy film..."


Audycje Polskiego Radia "Jedynka" w programach:
1. "Sygnały Dnia" w godzinach 06.00 - 09.00
2. "teren Mniej Zabudowany" w godzinach: 14.00 - 15.00
3. "Polska i świat" w godzinach: 22.00 0 22.30

2013.08.02 Wieczorne piątkowe reminiscencje Bartka Gawrylczyka
2013.08.02 Kolejni goście przybyli!
PZL W-3 SAR SOKÓŁ Policyjna "Kania" Beaver
2013.08.02 "Smyki na start" podczas Mazury AirShow 2013 !

Tegoroczna jubileuszowa XV edycja Mazury AirShow z pewnością dostarczy nam niezapomnianych wrażeń podczas pokazów lotniczych nad jeziorem Niegocin w Giżycku. Organizatorzy przygotowali dla najmłodszych (i nie tylko) obserwatorów : I Otwarte Zawody Modeli Szybowców "Smyki na Start" Odlotowe Wakacje Giżycko 2013. Zawody odbędą się w Galerii Zimowej Port Ekomarina w Giżycku ul. Dąbrowskiego 14, niedziela 4 sierpnia 2013r. o godzinie 10:00. Opłata startowa wynosi 10 zł. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież a nawet dorosłych do wspólnej zabawy i rywalizacji, to niepowtarzalna okazja odkryć w sobie talent modelarski! Zawody odbędą się w różnych kategoriach wiekowych. Na najdalej latające modele czekają atrakcyjne nagrody!

Więcej informacji na www.smykinastart.pl

2013.08.02 Migawki z dnia dzisiejszego...

Let's Rock'n roll!
Uwe Zimmerman jest już z nami!

Po długich chwilach oczekiwania dostrzegliśmy na horyzoncie znajome sylwetki czeskich Zlinów Grupy Akrobatycznej "Flying Bulls", która odwiedziła nas po raz kolejny!

Na konferencji w "Tawernie Awiatorów"


"Dakota" już na lotnisku Wilamowo !!!


Zdjęcia Dakoty - Fotograf Marcin Wręczycki / Historialotnictwa.com

2013.08.02 Z ostatniej chwili...

Informacja dla mediów: o godzinie 15.00 odbędzie się konferencja prasowa na lotnisku Kętrzyn - Wilamowo w "Tawernie Awiatorów".

P.S. w okolicach godziny 17.00 spodziewany jest przylot Grupy Akrobacyjnej "Flying Bulls"!

Dzisiaj tj. piątek, przed południem wylądowała załoga z Czech na samolocie Aero-45.

2013.08.01 O Mazury AirShow 2013 w Gazecie Olsztyńskiej

W dzisiejszym wydaniu Gazety Olsztyńskiej znajdziemy dodatek poświęcony Mazury Airshow 2013. Jest w nim wiele ciekawych informacji na temat zbliżającej się imprezy, przeczytamy o uczestnikach i atrakcjach, jakie przygotowało Lotnisko Kętrzyn Wilamowo przy wsparciu Aeroklubu Krainy Jezior. Są tam również wywiady m.in. z Radką Machową (Flying Bulls z Czech), Uwe Zimmermanem (z Niemiec), a także z pilotem akrobacyjnym z Polski, Markiem Choimem. To uczestnicy, którzy od kilku lat biorą udział w tym niezwykłym wydarzeniu. O imprezie mówił także znany z teleturnieju "1 z 10" Tadeusz Sznuk, który podczas pokazów wciela się w rolę komentatora. Oczywiście nie zabrakło kilku słów od organizatora całej imprezy. Dla zainteresowanych mieszkańców Giżycka, turystów i miłośników lotnictwa dołączony został również program pokazów.

2013.08.01 Z ostatniej chwili...

Pierwsza zagraniczna załoga Międzynarodowego Zlotu Przyjacioł Lotnictwa juz z nami. Witamy reprezentantów Czeskiej braci lotniczej.

Dzisiaj tj. piątek, przed południem wylądowała załoga z Czech na samolocie Aero-45.


Dzisiaj w Gazecie Giżyckiej/Olsztyńskiej pojawiła sie wkladka Mazury Air Show z wywiadami, informacjami i programem imprezy. Gazeta będzie również dostępna do kupienia podczas imprezy. Zapraszamy.

2013.07.29 Oferta Hotelu St.Bruno z okazji Mazury AirShow 2013

Przybywającym do Giżycka proponujemy specjalna ofertę dla uczestników imprezy Mazury AirShow 2013 oraz XV Międzynarodowego Zlotu Przyjaciół Lotnictw i Mazur, w terminie 01-04.08.2013, pokój 2 osobowy ze śniadaniem w cenie 300 zł/doba, pokój 1 osobowy ze śniadaniem w cenie 260 zł/doba i dodatkowo 10% rabatu na usługi gastronomiczne, nieograniczony wstęp na basen z masażami wodnymi , jacuzzi i sauny. Rezerwacji można dokonać na hasło "Uczestnik imprezy Mazury AirShow". Zapraszamy do pięknie położonego hotelu - zamczyska nad kanałem, przy historycznym moście (zwodzonym) w Giżycku!

2013.07.28 PA 18 przyleciał jako pierwszy na Mazury AirShow
2013.07.26 Statek K.I. Gałczyńki z Hotelu Robert’s Port & Mazury AirShow 2013!

Od czasu kiedy mazurskie pokazy lotnicze zostały umiejscowione w Giżycku nad jeziorem Niegocin już pod nazwą Mazury AirShow , zwyczajem stało się wykorzystanie przez honorowych gości i media, statku dla oglądania lotniczych popisów z jego pokładu . W tym roku taką jednostką będzie statek imienia K.I.Gałczyński (imiennik związany z Mazurami a szczególnie z leśniczówka Pranie nad jeziorem Nidzkim), którego armatorem jest Robert Śliwiński – właściciel Hotelu Robert’s Port.

Piękny statek i Pan Robert Śliwiński znakomicie rozumiejący aspekt promocyjny wieloletnich wysiłków organizatorów Mazury AirShow postanowił wesprzeć nas w zabezpieczeniu ważnego elementu podejmowania istotnych dla Mazur gości, wszechmogących przedstawicieli mediów.

Po wizycie w hotelu Roberts Port i na statku, jesteśmy pełni uznania dla działań ale wizji przyszłości.

 

Wobec tego kilka wybranych informacji o możliwościach Hotelu Robert’s Port.

K. I. Gałczyński - największy statek na Mazurach


Dwa tygodnie potrzebne były, aby przebyć trasę statkiem K. I. Gałczyński z Turyngii do Polski, na Mazury. Historyczny niemiecki statek pod nazwą „Saaletal” przez wiele lat pływał rzeką Saalle. Na statku zachowały się oryginalne mosiężne emblematy i tabliczki. Długi na 38 m.,szeroki 6m i wysoki na 5 m posiada na pokładzie restaurację dla 100 osób, dwie kawiarnie dla 80 osób oraz taras widokowy, który pomieści 70 osób. Na statku organizowane są dancingi, bankiety, przyjęcia weselne, a także uroczyste kolacje.

"Pływają po mazurskich jeziorach już 20 lat"


Piękne widoki i Świeże powietrze to nie wszystko co oferuje Żegluga Pasażerska Mikołajki - na pokładzie statków można w niekonwencjonalny sposób spędzić urodziny, rocznicę, wesele albo inną ważną okazję, a przy tym zadziwić rodzinę i znajomych. Statki Hotelu Robert’s Port pływają po mazurskich jeziorach od 20 lat. Armatorem floty jest Robert Śliwiński – właściciel Hotelu Robert’s Port. Statki są jego pasją od urodzenia, jest także kolekcjonerem modeli jednostek pływających.

Rejsy po jeziorach - 6 statków dla 730 osób

Rejsy statkiem - wspaniała przygoda. Flota Hotelu Robert’s Port jest jedną z największych i najbardziej komfortowych na Mazurach. Flota Hotelu to
- statek K.I. Gałczyński (największy na Mazurach) dla 250 osób
- statek Mikołajki dla 150 osób
- Szeherezada dla 150 osób
- Kazimierz dla 120 osób
- Sybilla dla 48 osób
- wodna taksówka Angelika dla 12 osób

Panie Robercie! Dziękujemy za Pan gest i zrozumienie nietypowej potrzeby organizatorów lotniczej imprezy.

Zarząd AKJ

2013.07.17 Udział 2 Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Mińsk Mazowiecki w Mazury AirShow 2013
 

 

 

 
2013.07.17 Kolejne potwierdzenia atrakcji Mazury Airshow 2013

Napływa do nas coraz więcej potwierdzeń atrakcji lotniczych tegorocznego Mazury Airshow. Nasz niemiecki przyjaciel akrobata Uwe Zimmermann będzie miał "konkurencję" – zawita do Kętrzyna i Giżycka nasza rodzima Extra 300 z Warszawy, za sterami której zasiądzie Marek Choim. Wiemy już na pewno, że 2. Grupie Poszukiwawczo-Ratowniczej z Mińska Mazowieckiego mazurskich ćwiczeń pozazdrościli policyjni piloci z Krakowa (których mieliśmy okazję widzieć w akcji już w zeszłym roku) i przylecą do nas swoim śmigłowcem PZL Kania aby również pokazać swoje umiejętności.
Lotnictwo historyczne dumnie reprezentować będzie RWD-5R – replika słynnego samolotu, którym w 1933 roku Stanisław Skarżyński pokonał Atlantyk (przeleciał 3 582 km w czasie 20 godz. 30 min.).
Obok historii zobaczymy bardzo nowoczesną konstrukcję lotniczą jaką jest Pipistrel Virus SW – najszybszy samolot ultralekki na świecie (prędkość maksymalna – 302 km/h). Na tym samolocie słoweński pilot Matevž Lenarčič odbył lot dookoła świata (długość trasy 91 003 km) dokonując również przelotu nad szczytem Mount Everest (na wysokości 8 965 m).

2013.07.17 Niezwykły dwusilnikowy Aero 145 z Czech

Mamy potwierdzenie obecności na Mazury Airshow pięknego dwusilnikowego, dzisiaj już historycznego, samolotu z Czech – Aero AE-145. Ta niezwykła maszyna była pierwszym samolotem zbudowanym w Czechosłowacji po zakończeniu II wojny światowej. Dzięki doskonałym właściwościom lotnym wyprodukowano ją w wielu egzemplarzach i była użytkowana niemal na całym świecie. Egzemplarz, który będziemy mieli okazję oglądać podczas Mazury Airshow został wyprodukowany w 1959 roku i po długiej służbie w siłach powietrznych Jugosławii trafił do czeskiego lotnictwa aeroklubowego a póŸniej w ręce obecnego właściciela – firmy Air Smolik. Samolot ten nigdy dotychczas nie prezentował się na pokazach w Polsce.

2013.07.17 Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza w akcji!

Z wielką przyjemnością możemy poinformować, że podczas Mazury Airshow będziemy mieli niepowtarzalną możliwość zobaczenia w akcji ratowników z 2. Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Mińska Mazowieckiego. Pełna załoga śmigłowca ratowniczego PZL W-3WA SAR skłądająca się z dwóch pilotów, lekarza pokładowego, pokładowego ratownika medycznego oraz technika pokładowego wykona trwające 40 minut ćwiczenia ratownicze nad powierzchnią jeziora Niegocin. Towarzyszyć im w tym trudnym zadaniu będzie zespół Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zapowiadają się niewiarygodne emocje!

2013.07.17 Strefa bezpieczeństwa podczas Mazury Airshow 2013

Wszystkim zainteresowanym, którzy będą chcieli odwiedzić Zlot i Mazury Airshow 2013 przedstawiamy mapę strefy bezpieczeństwa obniżonych lotów nad jeziorem Niegocin w dniach 3-4 sierpnia w okolicach plaży miejskiej.
W granicach tej strefy statki powietrzne będą obniżać lot do wysokości dopuszczonej przez Urząd Lotnictwa Cywilnego, tak aby dokładnie zaprezentować się widzom. Wzdłuż osi pokazów nastąpi przelot zapowiadanej pary myśliwców wojskowych F-16, a także pokaz Zespołu Akrobacyjnego "Orlik".
Przypominamy, że ze względów bezpieczeństwa obszar strefy jest zamknięty również dla ruchu wodnego. Łączność radiowa prowadzona będzie w Giżycku na częstotliwości 119,575 MHz, znak wywoławczy to Giżycko Radio.

2013.06.29 Wodnosamolot ... na lotnisku Babice! Czyżby DHC-2 BEAVER już w drodze na "Mazury AirSho2013"?

Kołując Moranem po lotnisku Warszawa-Babice z zamiarem wylotu do Kętrzyna, zauważyłem niecodzienny widok rejonu Wieży. Wprawdzie nie doszło do przecierania oczu ale było to istotne zaskoczenie jak i niewątpliwe zdumienie. Nie oczekiwałem takiego widoku, wyjątkowego wodnosamolotu (zapowiedzianego na Mazury AirShow 2013) nie na wodzie a na "betonie" płyty postojowej lotniska Babice.
Krótka korespondencja z Wieżą dla uzgodnienia przerwy w kołowaniu do progu pasa startowego, zaparkowanie samolotu i po chwili ściskałem prawice sympatycznego entuzjasty lotnictwa i Mazur - Roberta Biernata. Właściciela lotniska w Żernikach, OSL, flotylli samolotów(w tym 3 na pływakach) i oczywiście stojącego przy Wieży lotniska Babice, wyniośle (bo i wysoko) DHC-2 Beaver o znakach rejestracyjnych SP-MKI. By to stwierdzenie wzmocnić dokumentacją poniżej prezentuje kilka zdjęć z tego nieoczekiwanego spotkania.

Wykorzystałem spotkanie by z Robertem (na zdjęciu - stojący przy swym Beaverze) omówić udział jego floty wodnosamolotów w "Mazury AirShow 2013". Oczywiście będzie przynajmniej dwoma wodnosamolotami w tym i Beaverem. Niespotykaną dotychczas atrakcją uzgodnioną z właścicielem i pilotem Beavera będzie możliwość wykonywania widokowych lotów pasażerskich z jeziora Niegocin w rejonie Giżycka ale i na inne jeziora np. do Ełku, Mrągowa czy Mikołajek a może i Węgorzewa. W jeden lot Beaver będzie mógł zabrać 4 osoby (rodzinkę albo grupę przyjaciół) a indywidualni będą kompletowani. Zapewniam, że to wielka frajda i niezwykła okazja! Proszę zerknąć poniżej jak ten samolot wygląda na wodzie!

Ze względu na potrzebę zaplanowania zadań operacyjnych tego samolotu, Biuro AKJ już rozpoczyna przyjmowanie zgłoszeń osób zainteresowanych lotem tym wodnosamolotem. Zainteresowani takim lotem mogą pisać na mail: akj@lotniskoketrzyn.pl i DW: wilamowo@lotniskoketrzyn.pl.
Warto z tej jedynej okazji skorzystać! Zachęcam!

Stanisław Tołwiński

2013.05.08 3AT3 w niespotykanej formacji!

Właśnie otrzymaliśmy potwierdzenie od zespołu 3AT3 Flying Formation Team, że podczas tegorocznego Mazury Airshow grupa znana z występów na 3 lub 4 samolotach zaprezentuje loty w szyku aż na 6 maszynach! Wartym podkreślenia jest fakt, że 3AT3 to nie zawodowy zespół pokazowy, a jedynie grupa zaprzyjaźnionych pilotów, którzy uwielbiają latać razem. Pokaz wykonują na lekkich samolotach polskiej konstrukcji - AT-3 oraz AT-4. Pomimo wydawałoby się nieimponującego sprzętu członkowie zespołu dokonują w powietrzu niebywałej sztuki pilotażu zespołowego, a ich występy pozostają w pamięci na długo. Skład zespołu na sezon 2013 to:
- Jakub Kubicki - prowadzący, lider formacji
- Piotr Krasiński - lewoskrzydłowy, wicelider formacji
- Jakub Kalinowski - prawoskrzydłowy
- Wacław Sieczkowski - zamykający
- Michał Lalik - drugi lewoskrzydłowy
- Agnieszka Baran - druga prawoskrzydłowa

2013.04.28 Pierwsze zapowiedzi tegorocznych atrakcji

Do tegorocznej edycji Mazury Airshow pozostało nieco ponad trzy miesiące. Są już pierwsze potwierdzenia od uczestników pokazów. Nie będą narzekać wielbiciele akrobacji, lotnictwa wojskowego i samolotów historycznych oraz miłośnicy wodnosamolotów.
Siły Powietrzne reprezentować będzie Grupa Akrobacyjna "Orlik" z 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego z Dęblina oraz dwa potężne odrzutowe samoloty myśliwskie - F-16 Fighting Falcon. Tradycyjnie już będziemy gościć czeską grupę akrobacyjną The Flying Bulls z niezwykłą liderką - Radką Machovą. Na mazurskie pokazy zawita również uwielbiany przez publiczność akrobata z Niemiec - Uwe Zimmermann latający na samolocie Extra 200 przy dźwiękach Rock'n'Rolla.
Wśród historycznych maszyn z pewnością wyróżni się wielka DC-3 Dakota - legendarny samolot znany już mazurskiej publiczności przylatujący do nas ze Szwecji.
Nie zabraknie śmigłowców. Marynarka Wojenna przyleci wielkim, ciężkim Mil Mi-14PŁ, przystosowanym do poszukiwania i zwalczania okrętów podwodnych. Nieco mniejszy śmigłowiec pojawi się z Wojsk Lądowych - PZL W-3 Sokół w wersji wojskowej. Policjanci z Krakowa ponownie wykonają ćwiczenia z ratownictwa we współpracy z Mazurskim Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym.
Wiemy na pewno, że pojawi się ubiegłoroczny gość z Niemiec niezwykłym wodnosamolotem Piper PA-180. Wodować w Giżycku będzie także historyczna już maszyna rodem z Kanady - DeHavilland Canada DHC-2 Beaver. Oczekujemy potwierdzeń od innych zaproszonych właścicieli wodnopłatowców.

 


strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt