Materiały prasowe
Logotypy
Zdjęcia
Dźwięki

UWAGA: informacje bieżące z przebiegu Mazury AirShow 2013 znajdują się na Facebook Mazury AirShow

2010-06-28
Międzynarodowy Rajd po lotniskach Warmii i Mazur
W dniach 25-27 czerwca odbył się w zmiennych warunkach pogodowych pierwszy Międzynarodowy Rajd po licznych na Warmii i Mazurach lotniskach i lądowiskach. Ostatni dzień – niedziela 27 czerwca – poświęcono zgodnie z wcześniejszym zaplanowanym programem na lotniczą paradę na Krainą Wielkich Jezior Mazurskich. Piękna pogoda, wspaniała widoczność i uroki Mazur pozostaną na długo w pamięci uczestników Rajdu. Po lotniczej paradzie armady samolotów, lunch w Tawernie Aviatorów na lotnisku Wilamowo i nadszedł czas na uroczyste zakończenie Rajdu. Podczas zakończenia – z udziałem mediów i zaproszonych gości – dokonano podsumowania przebiegu Rajdu. W czasie wielu poruszonych spraw promujących lotniczą turystykę na szczególne podkreślenie zasługują słowa podziękowania Prezesa AKJ Stanisława Tołwińskiego, Komandora Rajdu Stefana Weker i Nawigatora Dariusza Moćko dla wszystkich pilotów za wyjątkową dyscyplinę oraz bardzo bezpieczne wykonywanie operacji lotniczych (startu, przelotu po trasie jak i szczególnie podczas lądowań na lotniskach Rajdu) w bardzo licznej grupie samolotów.

Podsumowując Rajd dokonano wręczenia certyfikatów uczestnictwa, dyplomów za zajęcie miejsc w rywalizacji na celność lądowania. Dla pilotów pierwszych trzech miejsc Pan Stanisław Harajda – Dyrektor Departamentu Turystyki Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Marszałkowskiego dokonał wręczenia intrygująco wyglądające (co do zawartości) reklamówki AKJ zawierające okazjonalne upominki z Warmii i Mazur oraz lotniska Wilamowo a dla pilotów 3-6 miejsc wręczono pamiątkowe kubeczki.

Natomiast Algimentas Zentelis – Dyrektor Aeroklubu w Kownie (Kaunas Aeroklubas) zabierając głos podziękował wszystkim za wspólne penetrowanie turystycznych walorów Warmii i Mazur. Następnie dokonał w imieniu Kaunas Aeroklubas wręczenia specjalnych dyplomów dla osób zaangażowanych w przygotowanie Rajdu jak również wieloletnią współpracę Kaunas Aeroklubas i Aeroklubu Krainy Jezior.

Ostatnim akcentem zakończenia było kolejne wspólne zdjęcie a po zakończeniu, tankowanie samolotów i odloty na macierzyste lotniska.