Materiały prasowe
Logotypy
Zdjęcia
Dźwięki

UWAGA: informacje bieżące z przebiegu Mazury AirShow 2013 znajdują się na Facebook Mazury AirShow

29-06-2007 godz. 7.30
Pierwszy start o 6 rano - Mistrzostwa Polski będą rozegrane.

Mistrzostwa Polski w Akrobacji Szybowcowej i Samolotowej, zaplanowane na 26-30 czerwca, mają jeszcze szanse na rozegranie. Ostatniego dnia pogoda pozwoliła rozpocząć zawody.

O godz. 5 rano ekipa meteo podała komunikat o poprawie warunków pogodowych i już o 5.45 na lotnisku byli wszyscy sędziowie i zawodnicy. Po  błyskawicznym rozstawieniu stanowisk sędziowskich, rozłożeniu strzałek i przygotowaniu samolotów, pierwszy zawodnik wystartował do programu obowiązkowego. Numer 1 w kolejności startowej wylosował Robert Kowalik - znany publiczności z dynamicznych pokazów akrobacji na Ekstrze 300.

Jako pierwszy piloci samolotowi prezentują program obowiązkowy - w przypadku, gdy podczas zawodów rozgrywane są wszystkie konkurencje program obowiązkowy jest traktowany jako kwalifikacyjny, nie zaliczany do ogólnej punktacji. Jednak w przypadku, gdy pogoda uniemożliwia wylatanie wszystkich programów, program ten liczy się jako program punktowany. Wyniki tej konkurencji ustawiają też kolejność startów do konkurencji kolejnej - wiązanki figur dowolnych.Około godziny 8.00 do zawodów włączone zostaną szybowce - piloci szybowcowi będą prezentowali programy na zmianę z zawodnikami na samolotach.

Wstęp na Mistrzostwa jest otwarty dla publiczności i bezpłatny. Organizatorzy  serdecznie zapraszają na lotnisko od 10.00 do 19.00. Warunki pogodowe oraz aktualne komunikaty dotyczące przebiegu Mistrzostw można sprawdzać na stronie internetowej www.akrobacje.lotniskoketrzyn.pl.

_________


Po rozegraniu każdej konkurencji będą na stronie internetowej Mistrzostw www.akrobacje.lotniskoketrzyn.pl oraz w dziale MATERIAŁY PRASOWE w e-biurze prasowym Lotniska Kętrzyn Wilamowo www.lotniskoketrzyn.pl/pressroom.php publikowane wyniki.


KONTAKT:       


Katarzyna Tołwińska

SZEFOWA BIURA PRASOWEGO &PR

tel. kom. 0 504 275 226,

tel. 0 22/ 618 50 70

tel./fax. 0 89/ 752 30 31

e-mail k.tolwinska@lotniskoketrzyn.pl