Materiały prasowe
Logotypy
Zdjęcia
Dźwięki

UWAGA: informacje bieżące z przebiegu Mazury AirShow 2013 znajdują się na Facebook Mazury AirShow

30-06-2007
Robert Kowalik i Jerzy Makula - Mistrzowie Polski w Akrobacji

Zakończyły się Mistrzostwa Polski w Akrobacji Szybowcowej i Samolotowej na lotnisku Kętrzyn Wilamowo. Po trzech dniach oczekiwania na poprawę pogody, w piątek i sobotni poranek udało się rozegrać zawody.


Wyniki nie były dla nikogo zaskoczeniem – tytuł Mistrza Polski w Akrobacji Szybowcowej obronił Jerzy Makula, Wicemistrzem został Maciej Pospieszyński, a II Wicemistrzem Stanisław Makula – syn Jerzego Makuli.  W akrobacji samolotowej Mistrzem Polski został Robert Kowalik, drugi na podium stanął Wojciech Krupa, natomiast miejsce trzecie zajął Ireneusz Jesionek.

Zawodnicy rywalizowali w trudnych warunkach – konkurencje trwały cały dzień w piątek i od świtu w sobotę. Dodatkowym utrudnieniem był silny wiatr. W sobotę rano odbyła się ostatnia konkurencja – program nieznany, który uzupełnił punktację do programu dowolnego i obowiązkowego, rozegranego poprzedniego dnia.

Wyniki zostały ogłoszone podczas uroczystego zamknięcia Mistrzostw. Zawodnicy, poza pucharami i medalami, otrzymali nagrody od mazurskich instytucji. Mistrzostwa Polski w Akrobacji Samolotowej odbywały się na Mazurach po raz pierwszy.

 Zawodnicy na pożegnanie wykonali dla mazurskiej publiczności widowiskowe loty akrobacyjne.

Szczegółowe wyniki poszczególnych konkurencji znajdują się na stronie internetowej www.akrobacje.lotniskoketrzyn.pl oraz w e-biurze prasowym lotniska Kętrzyn Wilamowo.