Materiały prasowe
Logotypy
Zdjęcia
Dźwięki

UWAGA: informacje bieżące z przebiegu Mazury AirShow 2013 znajdują się na Facebook Mazury AirShow

30-07-2007
FESTYN LOTNICZY MAZURY 2007
Widowiskowe „Biało-Czerwone Iskry” na mazurskim niebie
Festyn Lotniczy Mazury 2007, Lotnisko Kętrzyn Wilamowo, 4-5 sierpnia 2007

Na Międzynarodowym Zlocie Przyjaciół Lotnictwa „Festyn Lotniczy Mazury 2007” zaprezentuje się wojskowy Zespół Akrobacyjny „Biało-Czerwone Iskry”. Lotnicy „Iskier” zapowiadają wspaniały pokaz podniebnych akrobacji.

Za sprawą Festynu Lotniczego Mazury 2007, który już po raz dziewiąty odbędzie się na Lotnisku Wilamowo koło Kętrzyna, pierwszy weekend sierpnia będzie prawdziwym świętem dla wielbicieli awiacji, silnych wrażeń i niezwykłych widoków. Oprócz pokazu znanych na świecie „Biało-czerwonych Iskier”, nad wilamowskim lotniskiem zobaczymy akrobacje w wykonaniu litewskich pilotów na samolotach Jak-52 oraz występy Roberta Kowalika, Mistrza Polski w Akrobacji Samolotowej, na samolocie Extra 300.

Zgromadzona publiczność będzie mogła podziwiać loty zabytkowych i nowoczesnych maszyn, między innymi samolotu M28 SKYTRUCK, a także śmigłowców, szybowców i paralotni, nie zabraknie również skoków spadochronowych. Wystawa sprzętu lotniczego umożliwi przyjrzenie się z bliska samolotom i innym statkom powietrznym. Festyn Lotniczy Mazury stwarza publiczności szansę kontaktu nie tylko z maszynami, ale również z samymi pilotami. Po zakończonym pokazie można porozmawiać i spędzić czas z mistrzami podniebnych akrobacji.

W programie Festynu znalazły się także występy artystyczne, warsztaty modelarskie dla dzieci oraz loty widokowe nad Mazurami. Kandydaci na lotników oraz piloci będą mogli skorzystać ze wstępnych i okresowych badań lekarskich, prowadzonych przez specjalistów z GOBL-L z Wrocławia. Na sobotni wieczór zaplanowano hangar-dancing oraz pokaz sztucznych ogni.

Aeroklub Krainy Jezior już po raz dziewiąty organizuje Festyn Lotniczy Mazury, jedną z trzech największych imprez lotniczych w Polsce, znaną w środowisku lotniczym Europy. Dzięki współpracy z licznymi instytucjami i organizacjami, a także wsparciu informacyjnym mediów  Festyn Lotniczy Mazury promuje na szeroką skalę lotnictwo oraz region mazurski.

Wstęp na imprezę jest otwarty i bezpłatny.