Materiały prasowe
Logotypy
Zdjęcia
Dźwięki

UWAGA: informacje bieżące z przebiegu Mazury AirShow 2013 znajdują się na Facebook Mazury AirShow

03-08-2007
Czesi pierwsi
MIĘDZYNARODOWY ZLOT PRZYJACIÓŁ LOTNICTWA FESTYN LOTNICZY MAZURY 2007
LOTNISKO KĘTRZYN WILAMOWO, 4-5 SIERPNIA 2007

Czeska załoga jako pierwsza wylądowała na lotnisku Kętrzyn Wilamowo, gdzie od jutra rozpoczyna się dziewiąty już Międzynarodowy Zlot Przyjaciół Lotnictwa FESTYN LOTNICZY MAZURY 2007.

Udział w imprezie zapowiedziały załogi z Niemiec, Austrii, Litwy, Słowacji oraz piloci samolotów, śmigłowców i szybowców z całej Polski. Publiczność będzie miała okazję obserwować wypuszczanie balonu, pokazy akrobacji w wykonaniu Mistrza Polski – Roberta Kowalika oraz członka polskiej reprezentacji, która zdobyła brąz na Mistrzostwach Europy w Akrobacji Samolotowej – Ireneusza Jesionka na dynamicznej Extrze 300. Pokazy akrobacji w parze wykonają Litwini na Jakach 52. Podczas Festynu będą odbywały się loty demonstracyjne, skoki spadochronowe, loty widokowe nad Mazurami, przygotowano też wiele atrakcji ekspozycji statycznej. W sobotę  oficjalne otwarcie imprezy o godz. 13.00 uświetni koncert Orkiestry Garnizonowej Sił Powietrznych z Bytomia. Wieczorem odbędzie się Hangar Dancing i pokaz sztucznych ogni.

W niedzielę o godzinie 14.00 nad lotniskiem Wilamowo odbędzie się komentowany i zsynchronizowany z podkładem muzycznym pokaz Zespołu Akrobacyjnego Biało-Czerwone Iskry. Będzie to jeden z dziewięciu pokazów jakie w ciągu całego roku wykona Zespół, więc jest to dla mieszkańców Mazur i turystów okazja do udziału w fascynującym spektaklu sześciu Iskier. „Każdy lot jest niepowtarzalny i niepodobny do innego. Podczas każdego z nich może wystąpić coś niezwykłego, nieoczekiwanego co na pewno podnosi poziom adrenaliny w organizmie. Dodatkowo, latanie w tak ciasnej formacji wieloma samolotami, w każdej chwili może obfitować w zbliżenia, do zderzenia włącznie. Dlatego ciągły trening i znajomość sprzętu, na którym latamy, a także zaufanie jakim się obdarzamy podczas pilotażu daje komfort bezpiecznego wykonywania pilotażu. Adrenalina krąży zawsze. Zbyt dużo w działaniu jednego zależy od drugiego, aby można było pozwolić sobie na dekoncentrację. Nie da się „beznamiętnie” wykonać pokazu, bo będzie nieciekawy.”

Wstęp na imprezę jest otwarty i bezpłatny. W serwisie internetowym imprezy (www.festynlotniczy.pl) można śledzić relacje i fotorelacje z imprezy oraz podejrzeć na kamerach jak przebiega Festyn.