Materiały prasowe
Logotypy
Zdjęcia
Dźwięki

UWAGA: informacje bieżące z przebiegu Mazury AirShow 2013 znajdują się na Facebook Mazury AirShow

05-08-2007
Non-stop mieszanie nieba
MIĘDZYNARODOWY ZLOT PRZYJACIÓŁ LOTNICTWA FESTYN LOTNICZY MAZURY 2007
LOTNISKO KĘTRZYN WILAMOWO, 4-5 SIERPNIA 2007

Niedziela na Festynie Lotniczym Mazury 2007 mogła przyprawić publiczność o poważne bóle szyi – pokazy lotnicze trwały bezustanie od rana do godziny 18.00.   Gwóźdź programu, pokaz Zespołu Biało–Czerwone Iskry,  odbył się zgodnie z planem i zgodnie z zapowiedziami był niezapomnianym widowiskiem. Zarówno piękno i precyzja figur akrobatycznych znaczonych na niebie purpurowymi dymnymi śladami, jak niespotykany nad regionalnymi lotniskami odgłos silników odrzutowców, wzbudzały entuzjazm publiczności.

 Przez dwa dni Festynu lotnisko Wilamowo miało okazję gościć Mistrzów Akrobacji – Roberta Kowalika i Ireneusza Jesionka, którzy wykonali kilkakrotnie różne programy akrobacji. Dodatkową atrakcją były komentarze kręcącego akrobacje pilota do wykonywanych figur oraz tego co dzieje się z nim i z samolotem. Każdorazowo widownia nagradzała wysiadającego Mistrza gromkimi brawami. Publiczność była zaangażowana także w inne atrakcje lotnicze – kilkanaście konkursów pokazało jak doskonale wyedukowana w tematyce lotniczej jest publiczność Festynu Lotniczego i jak chętnie angażuje się we wspólną zabawę z uczestnikami Zlotu Przyjaciół Lotnictwa.

 Wśród atrakcji Festynu nie zabrakło skoków spadochronowych, lotów demonstracyjnych i widokowych  oraz pokazu pilotażu śmigłowca. Litewscy piloci wykonali pokaz akrobacji parą samolotów lecących w odległości 1,5 metra od siebie, a załoga M28 Skytruck pokazała możliwości tej dwusilnikowej, dużej maszyny w niskich i wolnych lotach demonstracyjnych. Dziewiąty Festyn Lotniczy MAZURY zakończyło wypuszczenie balonu, ale jeszcze przez kilka godzin trwać będą loty na AN-2 i Wildze oraz loty motolotnią.

Za rok organizatorzy serdecznie zapraszają na 10-ty jubileuszowy Festyn Lotniczy MAZURY podczas którego odbędzie się także XII Europejski Zlot Antoniowów.