Materiały prasowe
Logotypy
Zdjęcia
Dźwięki

UWAGA: informacje bieżące z przebiegu Mazury AirShow 2013 znajdują się na Facebook Mazury AirShow

21-09-2007
Warmińsko-Mazurski Lotniczy Rajd Przyjaźni na Litwę.

W dniach 22 i 23 września 2007 lotniska Litwy odwiedzi Warmińsko-Mazurski Lotniczy Rajd Przyjaźni. Lotnicy z Aeroklubu Krainy Jezior działającego na lotnisku Kętrzyn Wilamowo (w czasie II wojny światowej należącym do supertajnej kwatery Hitlera) konsekwentnie są inicjatorami przybliżania mieszkańcom Warmii i Mazur atrakcji turystycznych Litwy oraz promowania na Litwie walorów Krainy Wielkich Jezior Mazurskich.

Wczesnym wrześniowym rankiem 22.09 (w sobotę) 11 samolotów startujących z lotniska w Kętrzynie, rozpocznie rajd po litewskich lotniskach.Pierwsze lądowanie odbędzie się na lotnisku Aleksotas w Kaunas, gdzie samoloty Warmińsko-Mazurskiego Lotniczego Rajdu Przyjażni wezmą udział w uroczystym rozpoczęciu Mistrzostw Litwy w Akrobacji Samolotowej. Dalszy program przewiduje wylot i lądowanie w Rojunai, Istra, Utena, Ignalina, Moletai, Paberze, Paluknys, Rudiskes, Alytus i Pociunai. W planie Rajdu jest zwiedzanie Kowna oraz promocja Warmii i Mazur na odwiedzanych lotniskach.


Organizatorem Warmińsko-Mazurskiego Lotniczego Rajdu Przyjaźni jest Aeroklub Krainy Jezior przy zaangażowaniu i pomocy Kaunas Aeroklubas. Oba Aeroklubu współpracują od kliku lat, członkowie Kaunas Aeroklubas co roku przylatują na imprezy lotnicze na lotnisku Kętrzyn Wilamowo, gdzie m.in. prezentują mazurskiej publiczności mozliowści akrobacyjne samolotó JAK-52.