Materiały prasowe
Logotypy
Zdjęcia
Dźwięki

UWAGA: informacje bieżące z przebiegu Mazury AirShow 2013 znajdują się na Facebook Mazury AirShow

01.05.2008
Inauguracja sezonu lotniczego - Wojskowa Majówka 2008

Imprezą pn "Wojskowa Majówka 2008" 1 maja nastąpi oficjalne otwarcie sezonu imprez lotniczych na mazurskim lotnisku Kętrzyn Wilamowo. W tym roku czekają na entuzjastów lotnictwa wyjątkowe atrakcje - Jubileuszowy FESTYN LOTNICZY MAZURY oraz po raz pierwszy organizowany na lotnisku Ketrzyn Wilamowo XII Zlot Samolotów AN-2. Tak atrakcyjny sezon inauguruje tradycyjnie, już po raz piąty, "Wojskowa Majówka".


Ważnym elementem tegorocznej "Wojskowej Majówki" będzie odsłonięcie obelisku poświęconego ofiarom katastrofy lotniczej pod Mirosławcem.


"Wojskowa Majówka" to doskonały pomysł na spędzenie aktywnie wolnego czasu, podjecie nowych wyzwań i bliższego zapoznania się z tematyką wojskowa i lotniczą. Tego dnia lotnisko Kętrzyn Wilamowo - dawne lotnisko supertajnej kwatery Hitlera "Wilczego Szańca" wypełni się armatami, czołgami, pojazdami pancernymi, sprzętem bojowym i masą innych atrakcji. W programie Majówki znajdują się konkurencje sprawnościowe: bieg z przeszkodami, zawody strzeleckie z broni śrutowej, prowadzenie samochodu UAZ, jazda konna po parkurze oraz konkurs plastyczny dla dzieci. Klub Garnizonowy przygotuje dla najmłodszych gry, zabawy i konkursy, a zamaskowani żołnierze zabiorą dzieci na wyprawę quadami. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody i dyplomy, wręczane podczas uroczystości ogłoszenia wyników, która odbędzie się w Tawernie Awiatorów o godz. 17.00. Wojskowa Majówka to również możliwość spojrzenia na lotnisko Kętrzyn Wilamowo i mazurskie krajobrazy z pokładu An-2 lub Wilgi. W przerwach między konkurencjami uczestnicy będą mogli zregenerować siły wojskową grochówką podawaną prosto z kuchni polowej. A wieczorem organizatorzy zapraszają na pieczenie kiełbasek przy ognisku, żołnierską balladę i konkurs tańca.


Wstęp na imprezę jest bezpłatny.