Materiały prasowe
Logotypy
Zdjęcia
Dźwięki

UWAGA: informacje bieżące z przebiegu Mazury AirShow 2013 znajdują się na Facebook Mazury AirShow

2007-06-28
CZEKAJĄC NA POPRAWĘ POGODY. Mistrzostwa Polski w Akrobacji Szybowcowej i Samolotowej.

W trzeci dzień po oficjalnym otwarciu Mistrzostw Polski w Akrobacji Szybowcowej i Samolotowej nie odbył się ani jeden start. Pogoda od wtorku nie pozwala na rozpoczęcie rozgrywania konkurencji – silne deszcze uniemożliwiają pilotom szybowcowym kręcenia akrobacji, do tego dochodzi silny wiatr oraz niski pułap chmur. Ekipa meteorologów podczas codziennych odpraw nie przynosi dobrych wiadomości, przewidywana poprawa pogody może nastąpić w piątek, 29 czerwca. Kierownik Sportowy Stanisław Szczepanowski twierdzi, że jeśli prognozy meteorologów się sprawdzą, to możliwe jest jeszcze rozegranie Mistrzostw. Zawodnicy będą latali od 6 rano do zmierzchu.

Uroczyste zakończenie Mistrzostw zaplanowane było na godz. 11.00, 30 czerwca 2007, natomiast w obecnej sytuacji możliwe jest, że część konkurencji będzie się dobywała jeszcze w sobotę i wtedy uroczystość zostanie przesunięta.

Wstęp na Mistrzostwa jest otwarty dla publiczności i bezpłatny. Dobrą wiadomością dla widzów jest to, że jak tylko pogoda się poprawi, na mazurskim niebie akrobacje będą kręcone bez przerwy od świtu do zmierzchu. Organizatorzy zapraszają na lotnisko mazurską publiczność. Warunki pogodowe oraz aktualne komunikaty dotyczące przebiegu Mistrzostw można sprawdzać na stronie internetowej www.akrobacje.lotniskoketrzyn.pl.

Tymczasem zawodnicy spędzają czas na zwiedzaniu mazurskich atrakcji turystycznych – bazyliki w Świętej Lipce, Wilczego Szańca w Gierłoży, Mamerek i biorą udział w rejsie statkiem po jeziorach. 

Mazurskie lotnisko Kętrzyn Wilamowo po raz pierwszy jest gospodarzem Mistrzostw Polski w Akrobacji Szybowcowej i Samolotowej. Jednym z kryteriów wyboru tego miejsca na tegoroczne Mistrzostwa Polski były doświadczenia z prawie 10 lat organizacji imprez lotniczych w Wilamowie i doskonała pogoda podczas tych imprez. Wielu z zawodników występowało kilkakrotnie na Festynie Lotniczym Mazury i dziś, czekając na lepsze warunki meteorologiczne, nie mogą się nadziwić, że trzy dni utrzymuje się nielotna pogoda.