Materiały prasowe
Logotypy
Zdjęcia
Dźwięki

UWAGA: informacje bieżące z przebiegu Mazury AirShow 2013 znajdują się na Facebook Mazury AirShowData: 2007-05-17 skan źródło: Gazeta w Kętrzynie

Zamaskowani żołnierze byli atrakcją

Wojskowa majówka rozpoczęła kolejny sezon lotniczy w Wilamowie. W militarnym stylu pierwszy dzień maja powitali ci, którzy odwiedzili lotnisko.


Cześć oficjalna imprezy rozpoczęła się uroczystym apelem. Po honorowym podniesieniu flagi państwowej i flagi Unii Europejskiej odbył się pokaz musztry paradnej, koncert orkiestry wojskowej i pokaz walki wręcz. Następnie uczestnicy wojskowej majówki mogli zmierzyć się w konkurencjach sprawnościowych, między innymi: w biegu z przeszkodami, zawodach strzeleckich z broni śrutowej, w kierowaniu samochodem UAZ, jeździe konnej po parkurze. Organizatorzy zadbali również o atrakcje dla najmłodszych. Dzieci uczestniczyły w grach, zabawach i konkursach. Wielką atrakcją byli zamaskowani żołnierze, którzy zabrali maluchy na wyprawę quadami.

Śmiałkowie mogli spojrzeć na lotnisko Kętrzyn-Wilamowo i mazurskie krajobrazy z pokładu AN-2 lub Wilgi. W przerwach między konkurencjami regenerowano siły wojskową grochówką podawaną prosto z kuchni polowej zaś wieczorem przy ognisku, można było posłuchać żołnierskiej ballady i wziąć udział w konkursie tańca.

Wojskowa Majówka, pod honorowym patronatem płk dypl. Zbigniewa Smoka – Dowódcy 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej i Garnizonu Giżycko, jest organizowana przez Fundację MILITARY PARK, przy wsparciu finansowym Ministerstwa Obrony Narodowej i ogromnej pomocy jednostek wojskowych Garnizonu Giżycko, Aeroklubu Krainy Jezior oraz przyjaciół lotniska Kętrzyn Wilamowo.