Materiały prasowe
Logotypy
Zdjęcia
Dźwięki

UWAGA: informacje bieżące z przebiegu Mazury AirShow 2013 znajdują się na Facebook Mazury AirShowData: 2006-08-05 źródło: Polskie Radio Program1

Relacja z przebiegu Festynu Lotniczego MAZURY 2006 w magazynie "Z kraju i ze świata"


Relacja z przebiegu Festynu Lotniczego MAZURY 2006 w magazynie „Z kraju i ze świata”
POLSKIE RADIO Program 1, 05.08.2006 r.


Redaktor: W magazynie „Z kraju i ze świata” propozycje miłego czasu w weekend, na początek Kętrzyn Piknik Lotniczy, Marian Dachniewski.

Marian Dachniewski: To jedna z trzech największych imprez lotniczych w Polsce, znana też w środowisku lotniczym Europy, bardzo szeroki program tej rekreacyjno- sportowo-widowiskowej imprezy obejmuje nie tylko pokazy lotnicze, ale także skoki spadochronowe, konkurencje nawigacyjne czy loty widokowe – przepiękne nad Mazurami, również szeroki program artystyczny, bo wieczorem jak zwykle jest wielki bal w hangarze i fascynujący spektakl pirotechniczny. Samolotów przybyło troszkę mniej ze względu na pogodę, taką trochę bardziej jesienną, ale Festyn Lotniczy jest też w swoim rodzaju jedyną imprezą lotniczą, której ideą jest umożliwienie wszystkim ludziom kontaktu z lotnictwem. Można przyjść i porozmawiać z pilotem, porozmawiać na temat przygotowania się do lotnictwa, czy ewentualnie wcześniej porozmawiać o akrobacjach, które wykonują piloci. Przed nami akrobacje szybowcowe, loty widokowe na słynnym już samolocie An- 2. No i myślę, że pogoda się poprawi. Do usłyszenia.