Materiały prasowe
Logotypy
Zdjęcia
Dźwięki

UWAGA: informacje bieżące z przebiegu Mazury AirShow 2013 znajdują się na Facebook Mazury AirShowData: 2006-08-05 źródło: Jedynka Polskie Radio

Marian Dachniewski relacjonuje przebieg Festynu Lotniczego MAZURY 2006


Marian Dachniewski relacjonuje przebieg Festynu Lotniczego Mazury 2006
POLSKIE RADIO Program 1, 05.08.2006 r.Redaktor: Odnotujmy teraz jeszcze na zakończenie Festyn Lotniczy w Kętrzynie Mazury 2006, dziś zainaugurowany potrwa dwa dni, jak przebiega? O tym Marian Dachniewski.

Marian Dachniewski: Witam! To spotkanie sympatyków lotnictwa przy nienajlepszej pogodzie, ale okazuje się, że na Mazurach pogoda jest chyba najlepsza w całym kraju. To spotkanie jest okazją do porównań, wymiany doświadczeń pilotażowych, nowinek technicznych, ale przede wszystkim otwarte forum popularyzacji sportów lotniczych tutaj na Mazurach. Podczas Festynu śmiałkowie, a także marzyciele o podniebnym lataniu mogą, choć na chwile zasiąść za sterem samolotu, czy obejrzeć z bliska wiele szczegółów w kabinie pilota, no i porozmawiać z nim, zajrzeć może pod maskę silnika. Przyjechali też, aby spotkać się z młodymi kolegami, starzy piloci z Klubu Seniora Lotnictwa. Dla młodych pilotów, proszę Państwa to jest spotkanie z wytrawnymi starszymi kolegami, kopalnią wiedzy lotniczej i to wszystko oczywiście do dyspozycji Państwa przez dwa dni. Dla pasjonatów wojskowe samoloty An-2, a także sportowa Wilga, czyli loty widokowe nad przepiękną Krainą Mazurskich Jezior.