Materiały prasowe
Logotypy
Zdjęcia
Dźwięki

UWAGA: informacje bieżące z przebiegu Mazury AirShow 2013 znajdują się na Facebook Mazury AirShowData: 2006-08-05 źródło: Jedynka Polskie Radio

O tym co dzieje się na lotnisku Kętrzyn Wilamowo podczas Festynu Lotniczego opowiada redaktor Marian Dachniewski
O tym co dzieje się na lotnisku Kętrzyn Wilamowo podczas Festynu Lotniczego opowiada redaktor Marian Dachniewski
POLSKIE RADIO Program 1, 05.08.2006 r.


Redaktor: A teraz z ziemi w powietrze. Przenosimy się do Kętrzyna na Festyn Lotniczy, który ogląda Marian Dachniewski.

Marian Dachniewski: Witam Państwa, tutaj też było sporo emocji sportowych, skoczkowie ze spadochronowego klubu sportowego PERFEKT z Gdańska zaprezentowali bardzo dobre umiejętności, zawodnicy – 12 skoczków – z ogromną precyzją skoczyli i tutaj były zawody można powiedzieć na precyzję co do 1 metra. Komisja sędziowska punktowała, okazało się, że jednak Ci sportowcy są na tyle dokładni, że rywalizują między sobą z dokładnością do 50 centymetrów! Nie dłużni byli wcale skoczkowie z Kaliningradu, było ich mniej, ale oni tutaj w Kętrzynie są po raz pierwszy, w związku z tym może troszeczkę zżerała ich trema.
Największą popularnością cieszyły się jednak loty widokowe na wojskowych starych wysłużonych samolotach An-2. A Puchatek, czyli nasz szybowiec, na pokładzie Dariusz Wiśniewski, instruktor, pilot pierwszej klasy z Aeroklubu Suwałki, również wykazał się pięknymi akrobacjami na już przepięknym takim typowo letnim niebie. Bo wszędzie pada a tutaj na mazurach w Kętrzynie wyjątkowo jest sympatycznie. Jutro również drugi dzień zmagań z pogodą bo przewidziane są tylko te pokazy, które będą się mogły odbyć przy lepszej pogodzie. Ale dzisiaj zapowiadają meteorologowie bardzo dobrą pogodę więc zapraszamy również na jutro.