Materiały prasowe
Logotypy
Zdjęcia
Dźwięki

UWAGA: informacje bieżące z przebiegu Mazury AirShow 2013 znajdują się na Facebook Mazury AirShowData: 2006-08-06 źródło: Jedynka Polskie Radio

W audycji Witolda Sznuka rozmowa ze skoczkami, m.in. z Tomaszem Gryzem - szefem skoków spadochronowych na Festynie Lotniczym Mazury 2006

W audycji Tadeusza Sznuka rozmowa ze skoczkami, m.in. z Tomaszem Gryzem – szefem skoków spadochronowych na Festynie Lotniczym Mazury 2006
POLSKIE RADIO Program 1, 06.08.2006 r.


Tadeusz Sznuk: No to teraz spójrzmy w górę, Lotnisko Wilamowo i Marian Dachniewski.

Marian Dachniewski: Witam. Podniebne rodeo miało być u nas przez 2 dni, ale pogoda trochę pokrzyżowała te plany. Tak, czy inaczej odbywała się część przynajmniej, zwłaszcza skoków spadochronowych. Klub sportowy PERFEKT z Gdańska zameldował się tutaj.

Tadeusz Sznuk: Bo przypomnijmy, jesteś na Jarmarku?

Marian Dachniewski: Tak, to jest Jarmark Lotniczy, Festyn Lotniczy w Kętrzynie, który odbywa się już od 8 lat. Tomasz Gryz instruktor z klubu sportowego PERFEKT z Gdańska. Wczorajsze pokazy odbyły się, ale dzisiaj to niewiadomo bo pułap chmur jest dosyć niski?

Tomasz Gryz: Dzień dobry. Tak, wczoraj po południu udało nam się dwa wyloty zrobić. Dzisiaj niestety mamy to co mamy na niebie - chmury chodzą po ziemi. Będziemy czekać.

Tadeusz Sznuk: Dwa wyloty i skoki spadochronowe, bo to o tym mówimy?

Marian Dachniewski: Chciałem zaprosić tych, którzy skoczyliby przed godziną, ale czekamy po prostu na lepszą pogodę. Ale mamy tych, którzy skoczyli wczoraj: Krzysztof Ossowski i Mariusz Kulik. Miałeś długą przerwę?

Krzysztof Ossowski: Tak, miałem 5 letnią przerwę, ale pewnych spraw jak się okazuje, się nie zapomina, po staremu, te same klimaty, polecam wszystkim.

Tadeusz Sznuk: Ale jak to, to znaczy, że Pan po 5 letniej przerwie sam skoczył ze spadochronem?

Marian Dachniewski: Po 5 letniej przerwie sam skoczyłeś?

Krzysztof Ossowski: Oczywiście.

Marian Dachniewski: To jest wszystko możliwe, tutaj po prostu jest pod kontrolą instruktorów przede wszystkim, ale klub to już nie są tacy zupełnie świeży skoczkowie. Mariusz Kulik, Ty tych skoków masz trochę więcej, ale czy pamiętasz swój pierwszy?

Mariusz Kulik: Zdecydowanie, ale jeżeli chodzi o te wrażenia pierwszego skoku, tego na pewno nie zapomni żaden ze skoczków, dlatego proponuję pojawić się u nas tutaj w Kętrzynie, wykonać ten skok i samemu stwierdzić, czy się takie rzeczy zapomni, czy nie.

Marian Dachniewski: Teraz niespodzianka dla słuchaczy. Elżbieta Dąbrowska, która ma już 18 lat, albo dopiero 18 lat. Proszę Państwa desperacja jest godna podziwu, bo siedzi tutaj w tym spadochronie i czeka na lepsze warunki pogodowe. Dlaczego taka desperacja ogromna?

Elżbieta Dąbrowska: Wszystko z pasji, z zamiłowania do powietrza, do skoków, do adrenaliny, czekam na lepszą pogodę. Na pewno skoczę – wszystko możliwe.

Marian Dachniewski: A czy wyobrażasz sobie, że ten skok będziesz musiała zapamiętać później, czy jesteś przygotowana do tego?

Elżbieta Dąbrowska: Oczywiście, takich rzeczy się nie zapomina.

Marian Dachniewski: Jak sobie wyobrażasz ten pierwszy skok, że co to będzie – wielkie wrażenie, czy wielkie wspomnienie, czy będziesz miała okazje podziwiać te wspaniałe krajobrazy?

Elżbieta Dąbrowska: Na pewno będę podziwiać, jednak to jest wysoko, dużo rzeczy można zobaczyć. Tak jak mówiłam, takich rzeczy się nie zapomina, to jest wielkie wydarzenie na całe życie.

Marian Dachniewski: Proszę Państwa zapraszam do Aeroklubu Krainy Jezior, dzisiaj przez cały dzień. Naprawdę się trochę przejaśnia i poza szkoleniami spadochronowymi, poza pokazami samolotów myślę, że żelazne nasze An-2 będą prowadziły loty widokowe, bo ta akcja jest od lat. Właściwie trudno przeszkodzić temu wielkiemu fantastycznemu samolotowi, aby nie można było podziwiać tych pięknych krajobrazów mazurskich.

Tadeusz Sznuk: To bardzo zasłużona maszyna dla różnych rodzajów polskiego lotnictwa.