Materiały prasowe
Logotypy
Zdjęcia
Dźwięki

UWAGA: informacje bieżące z przebiegu Mazury AirShow 2013 znajdują się na Facebook Mazury AirShowData: 2006-08-06 źródło: Jedynka Polskie Radio

Bieżąca relacja z II dnia Festynu Lotniczego Mazury 2006

Redaktor: W Kętrzynie dzisiaj drugi dzień Festynu Lotniczego, jest tam Marian Dachniewski. Pogoda chyba dzisiaj nie najlepsza na latanie?

Marian Dachniewski: Pogoda nie najlepsza, jest bardziej żeglarska, ponieważ jest bardzo wietrznie. Jedynie historyczne wojskowe An-2 oraz sportowe Wilgi nie dają się dość tej nie typowej dla lotników wietrznej pogodzie, niezbyt sprzyjającej również skokom spadochronowym i motolotniarzom, z powodu właśnie niskiego pułapu chmur nad mazurami. Nie odbędą się dziś zapowiadane akrobacje w wykonaniu wojskowego zespołu Biało-Czerwone Iskry z Dęblina – szkoda bo to niebywały pokaz lotniczej precyzji i elegancji w komponowaniu podniebnych zespołowych figur. Ale tak naprawdę jeszcze do końca dnia będzie można podziwiać Mazury z lotu ptaka, bo wysłużone stare An-2 są wciąż do dyspozycji a kolejka, jak widzę przez okno wierzy kontroli lotów, jest wciąż długa.