Materiały prasowe
Logotypy
Zdjęcia
Dźwięki

UWAGA: informacje bieżące z przebiegu Mazury AirShow 2013 znajdują się na Facebook Mazury AirShowData: 2006-08-14 skan źródło: Radio WAMA

O zwycięstwie mazurskiego Antonowa na X Europejskim Zlocie AN-2 w Jeleniej Górze.

O zwycięstwie mazurskiego Antonowa na X Europejskim Zlocie AN-2 w Jeleniej Górze.
Radio WAMA, 14.08.2006 r.

Paweł Możdżeń: Mazurski Antek Najładniejszy. Reprezentacja Mazur na Zlocie Antonowów 2 w Jeleniej Górze, zdobyła najważniejszą nagrodę, tytuł Mistera X Europejskiego Zlotu Samolotów An-2. Mazurski Antek wyprzedził 15 innych samolotów, które przyleciały między innymi z Wielkiej Brytanii, Szwecji, Niemiec, Litwy, Łotwy i oczywiście z Polski. Podczas Zlotu na załogi samolotów czekało kilka różnych prób - mówi Stanisław Tołwiński - Prezes Aeroklubu Krainy Jezior.

Stanisław Tołwiński: Konkurencje na celność lądowania, strącanie baloników samolotem, przepychanie samolotu i ustawianie go na innych pozycjach na czas, chodzenie na nartach załogowo dokoła samolotu, wiele takich fajnych, miłych, sympatycznych akcentów, które niewątpliwie służyły do wyeliminowania i ustawienia jak gdyby pewnej gradacji reprezentacji poszczególnych samolotów.

Paweł Możdżeń: Nie we wszystkich konkurencjach Mazurska załoga była pierwsza, ale w promocji samolotów oraz regionu okazała się bezkonkurencyjna.

Stanisław Tołwiński: Warmia i Mazury reprezentowana przez dwa samoloty z Aeroklubu Krainy Jezior, przez piękne Antki malowane w barwach moro, dobrze się spisała, bo na czołowych pozycjach. Antek o znakach SP-KTS (czyt. Sierra Papa Kilo Tango Sierra) został Misterem Zlotu i jednocześnie w klasyfikacji ogólnej w wyniku różnych konkurencji, zajął III miejsce i otrzymał puchar, również Starosty Jeleniogórskiego, a Antek SP-KBT (czyt. Sierra Papa Kilo Bravo Tango), ten, który w 2002 roku był również Misterem Zlotu, załoga zajęła czołowe miejsca.

Paweł Możdżeń: Kętrzyńskie lotnisko, gdzie stacjonują oba Antonowy posiada jeszcze dwa tego typu samoloty. Antki można oglądać na lotnisku Wilamowo, a w czasie imprez lotniczych można też unieść się w powietrze na ich pokładzie. Kolejny Zlot już za rok i okazja do powtórzenia sukcesu.