Materiały prasowe
Logotypy
Zdjęcia
Dźwięki

UWAGA: informacje bieżące z przebiegu Mazury AirShow 2013 znajdują się na Facebook Mazury AirShowData: 2006-06-13 skan źródło: Polska. Dziennik Bałtycki

Silny wiatr nie zaszkodził w lądowaniach

Wczoraj przed południem w ramach Euroregionalnego Rajdu po Lotniskach Warmii i Mazur na terenie elbląskiego aeroklubu wylądowało kilkanaście samolotów.


Mimo niesprzyjających warunków pogodowych, głównie porywistego wiatru, lądowania odbyły się bez większych przeszkód. Wśród pierwszych załóg, które zawitały do Elbląga, znaleźli się Tomasz Ćwiek i Jan Kidaj z Aeroklubu Świdnik, którzy przylecieli samolotem Cesna 182.- Z Kętrzyna wylecieliśmy krótko po godzinie 10, więc w powietrzu byliśmy około godziny - tłumaczy Jan Kidaj, starszy z zawodników. - Kętrzyn i Elbląg dzieli odległość ponad 120 kilometrów. Warunki trudne, ale nie takie najgorsze. I widoczność dobra, z góry było widać Kaliningrad. Jutro będziemy lecieć do Olsztyna.Organizatorem rajdu jest Aeroklub Krainy Jezior, funkcjonujący na lotnisku Kętrzyn Wilamowo. Aeroklub Elbląski jest partnerem tego przedsięwzięcia. To między innymi dlatego lotnisko w Elblągu było wczoraj pierwszym miejscem, do którego udali się uczestnicy rajdu po wylocie z Kętrzyna.- Mamy nadzieję, że taka impreza pomoże nam promować te piękne miejsca i ściągnąć jeszcze więcej turystów - informuje Zdzisław Janowski, prezes Aeroklubu Elbląg. - Niestety, w tym roku nie biorą w nim udziału elbląskie załogi, ale mamy nadzieję, że za rok będzie lepiej.Impreza potrwa do niedzieli. Zadaniem rajdu jest szersza promocja turystyki lotniczej i pokazanie wielu atrakcyjnych miejsc turystycznych na Warmii i Mazurach.Uczestnicy odwiedzą jeszcze lotniska w miejscowościach: Olsztyn, Gryźliny, Szymany, Babięta, Roski oraz Giżycko.Chociaż głównym celem rajdu była dobra zabawa i promocja regionu warmińsko-mazurskiego, ducha rywalizacji nie zabrakło.- Zadaniem załogi jest wylądowanie jak najbliżej zaznaczonego miejsca - tłumaczy Zdzisław Janowski, który oceniał dla dziennikarzy lądowanie samolotów. - Nie wszystkim to się udaje.