Materiały prasowe
Logotypy
Zdjęcia
Dźwięki

UWAGA: informacje bieżące z przebiegu Mazury AirShow 2013 znajdują się na Facebook Mazury AirShowData: 2006-06-02 skan źródło: Gazeta Wyborcza Olsztyn

Podniebne atrakcje w Wilamowie

Sympatykom statków powietrznych polecamy Europejski Jarmark Lotniczy w Wilamowie.
Dwudniowa impreza rozpocznie się w sobotę o godz.11. W niedzielę na teren lotniska można wejść od godz.10. W ubiegłym roku na tę impreze przyleciało 11 statków powietrznych z całego kontynentu - teraz zapewne nie będzie ich mniej. W programie, obok dyskusji i spotkań kierowanych głównie do osób związanych z lotnictwem, jest wiele innych atrakcji. Będą warsztaty modelarskie dla dzieci, pokazy lotnicze dla całych rodzin, skoki spadochronowe i loty samolotami AN-2 i Wilga. Uczestnicy Jarmarku będą również mogli skoczyć ze spadochronem w tandemie z doświadczonym instruktorem. Cały skok zostanie zarejestrowany kamęrą wideo. Tyle samo atrakcji co na niebie, bedzie i na ziemi - wśród wystawców znajdą się producenci i konstruktorzy samolotów, motolotni, paralotni, szybowców, balonów, gadżetów lotniczych, modeli rozmaitych statków powietrznych, latawców i osprzętu lotniczego. Do prezentowanych samolotów będzie można wsiąść, a nawet porozmawiać osobiście z konstruktorem oglądanego statku powietrznego.
Okazją dla lotników i przyszłych lotników będzie możliwość wykonania badań lekarskich, które przeprowadzi na wyjazdowej sesji komisja lekarska z Głównego Ośrodka Badań Lotniczych z Wrocławia.
W niedzielę między godz. 13-15 zaplanowana jest parada samolotów nad Krainą Wielkich Jezior Mazurskich.