Materiały prasowe
Logotypy
Zdjęcia
Dźwięki

UWAGA: informacje bieżące z przebiegu Mazury AirShow 2013 znajdują się na Facebook Mazury AirShowData: 2009-06-10 skan źródło: ONEL.PL

Rajd samolotowy z Elblągu

12 czerwca br. (piątek), w ramach pierwszego „Euroregionalnego Rajdu po Lotniskach Warmii i Mazur”, Elbląg odwiedzi kilkanaście załóg samolotowych z Polski i świata.

Organizatorem Rajdu jest Aeroklub Krainy Jezior funkcjonujący na lotnisku Kętrzyn Wilamowo. Aeroklub Elbląski jest partnerem tego przedsięwzięcia.Lotnisko w Elblągu będzie pierwszym miejscem, do którego udadzą się uczestnicy Rajdu, po wylocie z Kętrzyna. Lądowanie maszyn odbędzie się ok. godz. 11.00.Zaraz po przylocie, organizatorzy, władze Aeroklubu Elbląskiego oraz załogi spotkają się z dziennikarzami. Spotkanie planowane jest ok. godz. 11.15. Po konferencji prasowej odbędzie się zwiedzanie elbląskiej Starówki.Impreza będzie odbywała się w dniach 11-14 czerwca. Głównym celem Rajdu jest szersza promocja turystyki lotniczej i pokazanie wielu atrakcyjnych miejsc turystycznych na Warmii i Mazurach. W ramach Rajdu uczestnicy odwiedzą jeszcze lotniska w miejscowościach: Olsztyn, Gryźliny, Szymany, Babięta, Roski oraz Giżycko.Realizacja przedsięwzięcia będzie uzależniona od warunków meteorologicznych.