Materiały prasowe
Logotypy
Zdjęcia
Dźwięki

UWAGA: informacje bieżące z przebiegu Mazury AirShow 2013 znajdują się na Facebook Mazury AirShowData: 2003-05-22 skan źródło: Gazeta Olsztyńska

Rekreacja na Skrzydłach

Już w wkrótce na lotnisko w Wilamowie przyjadą miłośnicy awiacji i modelarstwa. Europejski Jarmark Lotniczy to okazja, by obejrzeć Kętrzyn z lotu ptaka.


Lotnisko Wilamowo-Kętrzyn to miejsce, w którym spotykają się entuzjaści lotnictwa i sympatycy awiacji. Zainteresowanie tym sportem i rekreacją spowodowało, że w dniach od 30 maja do 1 czerwca odbędzie się już drugi Europejski Jarmark Lotniczy. Patronat honorowy nad imprezą objął Marek Borowski, marszałek Sejmu RP.

Impreza dla każdego
- Organizujemy imprezę o charakterze giełdy-wystawy i kiermaszu – mówi Stanisław Tołwiński, organizator imprezy. – To także okazja, by odbyły się tu warsztaty informacyjno-dyskusyjne pilotów, producentów i właścicieli statków powietrznych, a także modelarzy i zapalonych miłośników awiacji. Nie możemy zapomnieć o najmłodszych, dlatego też przygotowaliśmy wiele atrakcji dla dzieci z okazji ich święta.
Podczas Jarmarku odbędzie się również pchli targ, który umożliwi hobbystom wymianę swoich zbiorów, sprzedaż lub zakup wielu poszukiwanych staroci, cennych pamiątek, a miłośnikom awiacji obejrzenia ekspozycji samolotów i sprzętu lotniczego. Ważnym akcentem Jarmarku będzie też rajd samolotów Krajowego Towarzystwa Lotniczego.
- Europejski Jarmark Lotniczy jest otwartą imprezą dla wszystkich miłośników awiacji, handlowców, producentów sprzętu i osprzętu oraz oferentów rozwijających się usług lotniczych. Jest również imprezą dla firm turystycznych regionu i twórców sztuki o tematyce lotniczej. Sądzimy, że każdy dzień tej imprezy będzie okazją do wielu ciekawych rozmów, obserwacji, przeżyć i refleksji – dodaje rozmówca.

Nie tylko samoloty
Pierwszego czerwca organizatorzy będą chcieli zaszczepić młodzieży zainteresowanie modelarstwem. W trakcie warsztatów, które odbędą się na płycie lotniska, zaplanowano budowę modeli rakiet i szybowców. Zajęcia będą otwarte, bezpłatne i zostaną przeprowadzone w sześciu 15-osobowych zespołach, a ich ukoronowaniem będą loty własnoręcznie wykonanych modeli. Odbędzie się też pokaz modeli akrobacyjnych zdalnie sterowanych.
- Międzynarodowy Dzień Dziecka to okazja do rodzinnego spędzenia czasu na lotnisku. Będzie Eurobus z ciekawym programem, loty widokowe i lotnicze akrobacje. Przygotowaliśmy specjalny program widowiskowo-zabawowy, przejażdżki konne, a na zakończenie odbędzie się wspólna rodzinna biesiada przy ognisku – kończy Stanisław Tołwiński.

Monika Nowakowska