Materiały prasowe
Logotypy
Zdjęcia
Dźwięki

UWAGA: informacje bieżące z przebiegu Mazury AirShow 2013 znajdują się na Facebook Mazury AirShowData: 2003-05-27 skan źródło: "Gazeta Wyborcza"

"Start coraz bliżej"

Na kętrzyńskim lotnisku Wilamowo już za trzy dni rozpocznie się "II Europejski Jarmark Lotniczy". Imprezie patronuje "Gazeta Wyborcza".
Na publiczność czekają w ciągu dwóch dni imprezy - 31 maja i 1 czerwca - liczne atrakcje: wystawa i parada samolotów, pokazy lotnicze, sztuczne ognie i modele latające w akcji. Dodatkowych emocji dostarczą loty widokowe. Odbędą się też targi lotnicze i turystyczne, warsztaty dyskusyjne na tematy związane z lotnictwem oraz lotniczy "pchli targ". czyli doskonała okazja dla wszystkich kolekcjonerów poszukujących gadżetów i pamiątek związanych z lotnictwem. Imprezę uświetnią obecnością - swoją i swoich maszyn - uczestnicy rajdu Krajowego Towarzystwa Lotniczego. W Dniu Dziecka dla najmłodszych organizatorzy przygotowali bezpłatne warsztaty modelarskie. Po ich zakończeniu będzie można wypróbować własnoręcznie wykonane modele szybowców i rakiet w locie. Dzień zakończy wspólna rodzinna biesiada przy ognisku. Imprezie towarzyszyć będzie Eurobus z Mazur do Unii. Wstęp wolny. Organizatorami są Aeroklub Polski, Starostwo Powiatowe w Kętrzynie, "Przegląd Lotniczy - Aviation Revue" oraz Aeroklub Krainy Jezior. Dodatkowe informacje o Jarmarku na stronach: www.lotniskoketrzyn.pl oraz www.ejlot.pl lub pod telefonem 0 501 258 134.