Materiały prasowe
Logotypy
Zdjęcia
Dźwięki

UWAGA: informacje bieżące z przebiegu Mazury AirShow 2013 znajdują się na Facebook Mazury AirShowData: 2003-05-31 skan źródło: "Gazeta Wyborcza"

"Parada nad Mazurskimi Jeziorami"

Już dziś kętrzyńskie lotnisko Wilamowo zaprasza wszystkich miłośników lotnictwa na II Europejski Jarmark Lotniczy. Znajdzie się coś dla każdego: targi lotnicze, pchli targ z pamiątkami, modele dla dzieci, spadochroniarze, motolotnie, fajerwerki....
W programie obok ekspozycji samolotów, pokazów lotniczych i lotów widokowych, targi lotnicze i turystyczne oraz lotniczy "pchli targ", czyli doskonała okazja dla kolekcjonerów poszukujących gadżetów i pamiątek związanych z lotnictwem.
Na jarmarku zaprezentuje się też Gdyńska Szkoła Paralotniowa. Nad lotniskiem krążyć będą motolotnie i, wynoszone do góry za pomocą wyciągarki, spadolotnie.
Wieczorem, atrakcją będzie też bez wątpienia pokaz sztucznych ogni.
Maszyny zademonstrują w paradzie powietrznej uczestnicy rajdu Krajowego Towarzystwa Lotniczego. Pasjonaci będą mogli wziąć udział w warsztatach dyskusyjnych na ciekawe tematy.
Specjalny program dla dzieci przygotowano 1 czerwca. Młodzi miłośnicy lotnictwa będą mieli okazję wziąć bezpłatnie udział w warsztatach modelarskich, po zakończeniu ktorych mogą wypróbować własnoręcznie wykonane modele szybowców i rakiet w locie.
W tym dniu odwiedzający będą mogli też obejrzeć w akcji profesjonalne modele sterowane i liczne inne atrakcje dla gości najmłodszych, jak i trochę starszych. Dzień zakończy rodzinna biesiada przy ognisku. Imprezie towarzyszyć będzie Eurobus z Mazur do Unii.
Wstęp wolny. Dojazd: skręt z drogi Kętrzyn - Giżycko.
Dodatkowe informacje o lotnisku i jarmarku na stronach: www.lotniskokętrzyn.pl oraz www.ejlot.pl lub pod telefonem 0 501 258 134.
Telefony lotniska: 089 752 45 21 lub 752 30 31; e-mail: port@lotniskoketrzyn.pl