Materiały prasowe
Logotypy
Zdjęcia
Dźwięki

UWAGA: informacje bieżące z przebiegu Mazury AirShow 2013 znajdują się na Facebook Mazury AirShowData: 2003-06-03 skan źródło: Gazeta w Kętrzynie

Awiatorzy pod kętrzyńskim niebem

Wilamowo. II Europejski Jarmark Lotniczy.

Awiatorzy pod kętrzyńskim niebem


Lotnisko Wilamowo - koło Kętrzyna to miejsce, na którym spotykają się entuzjaści lotnictwa i sympatycy awiacji. Zainteresowanie tym sportem i rekreacją spowodowało, że w dniach 30.05-1.06 odbędzie się już po raz drugi Europejski Jarmark Lotniczy. Patronat honorowy nad imprezą objął Marek Borowski, marszałek Sejmu RP.
- Organizujemy imprezę o charakterze giełdy-wystawy i kiermaszu - mówi Stanisław Tołwiński, organizator imprezy.
-To także okazja, by odbyły się tu warsztaty informacyjno-dyskusyjne pilotów, producentów i właścicieli statków powietrznych, a także modelarzy i zapalonych miłośników awiacji.
Podczas Jarmarku odbędzie się również "pchli targ", który umożliwi hobbystom wymianę swoich zbiorów, sprzedaż lub zakup wielu poszukiwanych staroci, cennych pamiątek, a miłośnikom awiacji obejrzenie ekspozycji samolotów i sprzętu lotniczego. Ważnym akcentem Jarmarku będzie też rajd samolotów Krajowego Towarzystwa Lotniczego i udział wielu znakomitych osobistości lotniczych. 1 czerwca organizatorzy będą chcieli zaszczepić wśród młodzieży zainteresowanie modelarstwem. W trakcie warsztatów, które będą miały miejsce na lotnisku zaplanowano budowę modeli rakiet i szybowców.
mn