Materiały prasowe
Logotypy
Zdjęcia
Dźwięki

UWAGA: informacje bieżące z przebiegu Mazury AirShow 2013 znajdują się na Facebook Mazury AirShowData: 2007-07-02 skan źródło: Gazeta Wyborcza Radom

Potwierdził Klasę

Potwierdził klasę

Akrobacje samolotowE

Robert Kowalik z Aeroklubu Radomskiego wywalczył tytuł mistrza Polski w akrobacjach samolotowych. Brąz zdobył inny radomianin – Ireneusz Jesionek.

 
Kowalik mistrzem Polski został już po raz siódmy w karierze. Zgromadził na swoim koncie 4854,3334 pkt i wyprzedził w końcowej klasyfikacji ubiegłorocznego triumfatora mistrzostw Wojciecha Krupę z Aeroklubu Ziemi Lubuskiej (4819,9167 pkt). Na najniższym stopniu podium z dorobkiem 4511,0833 pkt stanął Ireneusz Jesionek. Ponadto dziewiąte i dziesiąte miejsce zajęli inni zawodnicy Aeroklubu Radomskiego – Jarosław Madej i Jacek Osiński.

  W Wilamowie pod Kętrzynem równolegle rywalizowali także specjaliści w akrobacji szybowcowej. Zawody rozegrano w ekspresowym tempie, bowiem po trzech dniach oczekiwania na poprawę pogody dopiero w piątek i sobotę rano zawodnicy mogli przystąpić do zmagań, które utrudniał silny wiatr. Większość konkurencji rozegrano w piątek, kiedy to piloci startowali niemal od świtu do nocy. W sobotę wczesnym rankiem odbyła się ostatnia konkurencja – program nieznany.

  Mistrzostwa Polski w akrobacji samolotowej odbywały się na Mazurach po raz pierwszy. Na ich zakończenie zawodnicy wykonali dla publiczności widowiskowe loty akrobacyjne.