Materiały prasowe
Logotypy
Zdjęcia
Dźwięki

UWAGA: informacje bieżące z przebiegu Mazury AirShow 2013 znajdują się na Facebook Mazury AirShowData: 2007-08-10 skan źródło: www.marketing-news.pl

Latająca promocja regionu

9 sierpnia 2007 z mazurskiego lotniska Kętrzyn Wilamowo odleciały na XI Europejski Zlot AN-2 na Litwie trzy Antonowy – reprezentacja województwa warmińsko-mazurskiego. Celem ekipy jest promocja Warmii i Mazur oraz zaproszenie zagranicznych załóg na przyszłoroczny XII Europejski Zlot Antonowów, który odbędzie się na lotnisku Kętrzyn Wilamowo.


Załogę polskich samolotów stanowi łącznie 27 osób, w tym między innymi: Jarosław Słoma – Członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Dyrektor Stanisław Harajda oraz Beata Kantolak z Departamentu Turystyki i Promocji Regionu. W ekipie znaleźli się dziennikarze i aktywiści zaangażowani w promocję Warmii i Mazur. Głównym celem wyprawy jest promocja regionu warmińsko-mazurskiego na Litwie oraz wśród zagranicznych załóg, które przylecą na Zlot z całej Europy. Ekipa jest wyposażona w materiały promocyjne regionu i mazurskiego lotniska oraz namiot recepcyjny, w którym odbywać będą się spotkania promocyjne.


Antonowy – popularnie zwane Antkami dwupłatowce, stacjonujące na co dzień na mazurskim lotnisku Kętrzyn Wilamowo, już po raz kolejny będą reprezentować Mazury na Europejskim Zlocie AN-2. Tym razem miłośnicy legendarnych samolotów zbiorą się na lotnisku Paluknio airpark, niedaleko Wilna, gdzie do niedzieli będą mieli okazję sprawdzić się w rozmaitych konkurencjach, zaprezentować swoje maszyny publiczności, a także wziąć udział w panelach dyskusyjnych.Mazurskie Antki mają duże szanse stać się atrakcją Zlotu – samoloty, malowane w wojskowe barwy maskujące, ze znakiem Warmii i Mazur na ogonie zostały już niejednokrotnie docenione na podobnych imprezach w całej Europie. Dwa razy po rząd samolotom z Aeroklubu Krainy Jezior udało się zdobyć tytuł „Mistera Zlotu” – na IX Europejskim Zlocie AN-2 wyróżnienie to otrzymała oryginalna salonka gen. Jaruzelskiego z zachowanym wystrojem wnętrza, rok później nowoczesna salonka przygotowana przez specjalistów od wnętrz An-2 z Litwy.


Europejski Zlot AN-2 każdego roku organizowany jest w innym miejscu. W przyszłym roku Antki z całej Europy zawitają na lotnisko Wilamowo koło Kętrzyna, gdzie odbędzie się dwunasta edycja tej imprezy. W tym samym czasie, na wilamowskim lotnisku będzie miał miejsce dziesiąty, jubileuszowy Międzynarodowy Zlot Przyjaciół Lotnictwa Festyn Lotniczy Mazury 2008.Aeroklub Krainy Jezior, działający na lotnisku Kętrzyn Wilamowo, od kilku lat angażuje się intensywnie w promocję regionu poprzez organizację międzynarodowych imprez lotniczych – Europejskiego Jarmarku Lotniczego i Międzynarodowego Zlotu Przyjaciół Lotnictwa Festynu Lotniczego MAZURY. Aeroklub współpracuje z Urzędem Marszałkowskim także w zakresie rozwoju infrastruktury lotniczej województwa, która ma poprawić jego dostępność dla turystów i inwestorów.