Materiały prasowe
Logotypy
Zdjęcia
DĽwięki


Data: 2003-05-31 skan Ľródło: "Gazeta Wyborcza"

"Parada nad Mazurskimi Jeziorami"

Już dzi¶ kętrzyńskie lotnisko Wilamowo zaprasza wszystkich miło¶ników lotnictwa na II Europejski Jarmark Lotniczy. Znajdzie się co¶ dla każdego: targi lotnicze, pchli targ z pami±tkami, modele dla dzieci, spadochroniarze, motolotnie, fajerwerki....
W programie obok ekspozycji samolotów, pokazów lotniczych i lotów widokowych, targi lotnicze i turystyczne oraz lotniczy "pchli targ", czyli doskonała okazja dla kolekcjonerów poszukuj±cych gadżetów i pami±tek zwi±zanych z lotnictwem.
Na jarmarku zaprezentuje się też Gdyńska Szkoła Paralotniowa. Nad lotniskiem kr±żyć będ± motolotnie i, wynoszone do góry za pomoc± wyci±garki, spadolotnie.
Wieczorem, atrakcj± będzie też bez w±tpienia pokaz sztucznych ogni.
Maszyny zademonstruj± w paradzie powietrznej uczestnicy rajdu Krajowego Towarzystwa Lotniczego. Pasjonaci będ± mogli wzi±ć udział w warsztatach dyskusyjnych na ciekawe tematy.
Specjalny program dla dzieci przygotowano 1 czerwca. Młodzi miło¶nicy lotnictwa będ± mieli okazję wzi±ć bezpłatnie udział w warsztatach modelarskich, po zakończeniu ktorych mog± wypróbować własnoręcznie wykonane modele szybowców i rakiet w locie.
W tym dniu odwiedzaj±cy będ± mogli też obejrzeć w akcji profesjonalne modele sterowane i liczne inne atrakcje dla go¶ci najmłodszych, jak i trochę starszych. Dzień zakończy rodzinna biesiada przy ognisku. Imprezie towarzyszyć będzie Eurobus z Mazur do Unii.
Wstęp wolny. Dojazd: skręt z drogi Kętrzyn - Giżycko.
Dodatkowe informacje o lotnisku i jarmarku na stronach: www.lotniskokętrzyn.pl oraz www.ejlot.pl lub pod telefonem 0 501 258 134.
Telefony lotniska: 089 752 45 21 lub 752 30 31; e-mail: port@lotniskoketrzyn.pl