Materiały prasowe
Logotypy
Zdjęcia
DĽwięki


Data: 2003-06-03 skan Ľródło: Gazeta w Kętrzynie

Awiatorzy pod kętrzyńskim niebem

Wilamowo. II Europejski Jarmark Lotniczy.

Awiatorzy pod kętrzyńskim niebem


Lotnisko Wilamowo - koło Kętrzyna to miejsce, na którym spotykaj± się entuzja¶ci lotnictwa i sympatycy awiacji. Zainteresowanie tym sportem i rekreacj± spowodowało, że w dniach 30.05-1.06 odbędzie się już po raz drugi Europejski Jarmark Lotniczy. Patronat honorowy nad imprez± obj±ł Marek Borowski, marszałek Sejmu RP.
- Organizujemy imprezę o charakterze giełdy-wystawy i kiermaszu - mówi Stanisław Tołwiński, organizator imprezy.
-To także okazja, by odbyły się tu warsztaty informacyjno-dyskusyjne pilotów, producentów i wła¶cicieli statków powietrznych, a także modelarzy i zapalonych miło¶ników awiacji.
Podczas Jarmarku odbędzie się również "pchli targ", który umożliwi hobbystom wymianę swoich zbiorów, sprzedaż lub zakup wielu poszukiwanych staroci, cennych pami±tek, a miło¶nikom awiacji obejrzenie ekspozycji samolotów i sprzętu lotniczego. Ważnym akcentem Jarmarku będzie też rajd samolotów Krajowego Towarzystwa Lotniczego i udział wielu znakomitych osobisto¶ci lotniczych. 1 czerwca organizatorzy będ± chcieli zaszczepić w¶ród młodzieży zainteresowanie modelarstwem. W trakcie warsztatów, które będ± miały miejsce na lotnisku zaplanowano budowę modeli rakiet i szybowców.
mn