Materiały prasowe
Logotypy
Zdjęcia
Dźwięki


Data: 2003-08-03 skan źródło: Gazeta Wyborcza

Latający jubileusz z balonami

Latający jubileusz z balonami

Na podkętrzyńskim lotnisku Wilamowo po raz piąty odbędzie się Festyn Lotniczy Mazury 2003. Na miłośników czekają m. in. loty turystyczne nad Mazurami, wystawa sprzętu lotniczego (w tym samolotów historycznych), loty widokowe i ... grochówka z kuchni wojskowej.
Filip Onichimowski

Aeroklub Krainy Jezior zaprasza wszystkich miłośników lotnictwa. W sobotę i niedzielę nad lotnikiem będą pokazy pilotażu na śmigłowcu i motolotniach, loty pokazowe i akrobacyjne na szybowcach i samolotach, skoki spadochronowe z różnych wysokości i loty balonem. Wieczorem w sobotę można się pobawić na "Hangar Dancingu"
i obejrzeć pokaz sztucznych ognii.
Chętni będą mogli wziąć udział w wycieczkach do Wilczego Szańca i Świętej Lipki. Spragnieni i głodni będą mogli posilić się w Tawernie Awiatorów wspomaganej małą gastronomią, a poza tym, nieśmiertelną wojskową grochówkę serwować będzie kuchnia polowa.
Dzieci na pewno ucieszą karuzele, dmuchany zamek i przejażdżki na koniach i bryczkach. Widzowie będą też mogli wziąć udział w przygotowanych dla nich konkursach - można będzie wygrać atrakcyjne nagrody. Wśród nich znajdą się darmowe przeloty samolotem.
Swoje stoiska wystawią również zaprzyjaźnione starostwa powiatowe Giżycka i Węgorzewa, jak też prasa lotnicza, m. in. "Skrzydlata Polska". Imprezę filmować będzie program trzeci telewizji i transmitował pierwszy program Polskiego Radia.

Więcej informacji o festynie i lotnisku na stronach www.lotniskoketrzyn.pl lub www.festynlotniczy.pl, e-mail: port@lotniskoketrzyn.pl lub tel./fax 089 752 45 21, 752 30 31.