Materiały prasowe
Logotypy
Zdjęcia
Dźwięki


Data: 2006-04-29 skan źródło: www.onet.pl

Wojskowa Majówka

1 maja 2006, lotnisko Kętrzyn Wilamowo. Majówka będzie jednocześnie oficjalnym otwarciem sezonu imprez lotniczych na mazurskim lotnisku Kętrzyn Wilamowo. Wojskowa Majówka to okazja do aktywnego wypoczynku, podjęcia nowych wyzwań, a przede wszystkim szansa na niecodzienny kontakt ze sprzętem wojskowym i lotniczym. Na lotnisko Kętrzyn Wilamowo przyjadą tego dnia transportery (BWP), amfibie (BRDM-2M), czołgi (T-72), haubice (Goździk 2-S1), armaty ZU-23, moździerze M-120, skoty i inny ciężki sprzęt wojskowy, którego nie można zobaczyć na co dzień. Podziwiać też będzie można dorobek WKU Giżycko i Placówki Żandarmerii Wojskowej Giżycko.

Oficjalnie imprezę rozpocznie uroczysty apel o godzinie 12.00, ale gości Majówki zapraszamy już od godziny 10.00. Część oficjalną zakończy pokaz musztry paradnej i koncert orkiestry wojskowej. Następnie uczestnicy będą mogli podziwiać umiejętności polskich żołnierzy podczas pokazu walki wręcz.

Podczas Wojskowej Majówki zachęcamy do aktywnego spędzania czasu – w programie znajdują się konkurencje sprawnościowe: bieg z przeszkodami, zawody strzeleckie z broni śrutowej, kierowanie samochodem UAZ, jazda konna po parkurze i konkurs plastyczny dla dzieci. Klub Garnizonowy przygotuje dla najmłodszych gry, zabawy i konkursy, a zamaskowani żołnierze zabiorą maluchy na wyprawę quadami. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody i dyplomy, wręczane podczas uroczystości ogłoszenia wyników, która odbędzie się o godz. 17.00 w Tawernie Awiatorów.

Nie zabraknie także akcentów lotniczych – odbędzie się konkurs skoków spadochronowych na celność, a uczestnicy imprezy będą mieli możliwość spojrzenia na lotnisko Kętrzyn Wilamowo i Mazury z pokładu An-2 lub Wilgi.

Po tylu atrakcjach, siły będziemy regenerować wojskową grochówką prosto z kuchni polowej. Prawdziwym kulinarnym hitem będzie chleb, wypiekany w czasie imprezy w piekarni wojskowej. A po emocjach całego dnia zapraszamy na pieczenie kiełbasek przy ognisku, żołnierską balladę i konkurs tańca.

Wojskowa Majówka, pod honorowym patronatem gen. bryg. Witolda Poluchowicza – Dowódcy 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej i Garnizonu Giżycko, jest organizowana przez Fundację MILITARY PARK, przy wsparciu finansowym Ministerstwa Obrony Narodowej i ogromnej pomocy jednostek wojskowych Garnizonu Giżycko, Aeroklubu Krainy Jezior oraz przyjaciół lotniska Kętrzyn Wilamowo.

Pod adresem www.militarypark.pl można znaleźć szczegółowe informacje o Wojskowej Majówce, a także zdjęcia i opis przebiegu zeszłorocznej imprezy. Jak co roku, w trakcie Majówki będziemy relacjonować przebieg imprezy fotoreportażem publikowanym w galerii na stronie www.lotniskoketrzyn.pl.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

KONTAKT:
e-mail: port@lotniskoketrzyn.pl
tel./fax: (89) 752 30 31
www.lotniskoketrzyn.pl, www.militarypark.pl