Materiały prasowe
Logotypy
Zdjęcia
Dźwięki


Data: 2006-06-09 skan źródło: Gazeta Olsztyńska

Bez lęku wysokości

Ponad 60 samolotów, motolotni, szybowców i innych statków powietrznych oraz kilkanaście załóg z Polski i zagranicy pojawiło się w miniony weekend na Lotnisku Wilamowo pod Ketrzynem.- To dobra okazja do wymiany doświadczeń - mówili piloci.
Dla pilotów i nie tylko
-Imprezę organizujemy głównie z myślą o branży lotniczej - mówi Katarzyna Tołwińska, rzecznik prasowy Lotniska Wilamowo. - Ale Jarmark to także okazja by zwykli pasjonaci lotnictwa znaleźli coś dla siebie.
Dlatego zorganizowano nie tylko pokazy sprzętu, ale i podniebne wycieczki Antonowami i Wilgami.
- To niesamowite wrażenie, zobaczyć Kętrzyn z lotu ptaka - zachwycał się pan Karol po wyjściu z samolotu. -Bardzo się cieszę, że zdecydowałem się pokonać lęk wysokości.
Lotnictwo cywilne staje się coraz popularniejsze w Polsce.
- I ceny już nie są zaporowe - przekonywali motolotniarze.
Miedzynarodowa oferta
Impreza organizowana była po raz piąty. Organizatorzy zaprosili m.in. Litwinów i Niemców.
- Reprezentuję firmę, która obecna jest na najwikszych Airshow w Europie - mówi Stanislaw Zelenkow. - Byliśmy ostatnio w Moskwie, a 3 tygodnie temu w Katowicach. Produkujemy urządzenia urządzenia do samolotów i teraz oferte prezentujemy w Kętrzynie.
Na festynie nie zabrakło także polskich firm.
- Zmieniają się powoli przepisy i dzięki temu widać, że lotnictwo w Polsce się rozwija - mówi Tomasz Antoniewski prezes firmy produkującej samoloty. - Ale i tak główne rynki zbytu to Anglia i Niemcy. W kraju mamy jeszcze dużo do zrobienia.