Materiały prasowe
Logotypy
Zdjęcia
Dźwięki


Data: 2005-08-06 źródło: Polskie Radio Program 1

Rozmowa z chronometrażystkami.

Rozmawia z dwiema młodymi chronometrażystkami - wolontariuszkami pracującymi przy rejestracji czasów starów i lądowań podczas FESTYNU LOTNICZEGO MAZURY 2005.______
POLSKIE RADIO Program 1, 06.08.2005 r.


Marian Dachniewski: Lato to słońce i przygoda, dziecięce marzenia. Czasem właśnie latem, mogą być zrealizowane, ale trzeba w to bardzo mocno wierzyć, no i cóż mieć pasję. Magia latania przyciąga młodych a nawet bardzo młodych ludzi. A dzisiaj właśnie w Wilamowie na kętrzyńskim lotnisku bardzo dobra okazja. W Wilamowie trwa Festyn Lotniczy Mazury 2005. I wyszedłem tu sobie na płytę lotniska przy przepięknie lądujących samolotach spotkałem harcerki. Harcerki z Hufca w Giżycku: Monikę Doniec i Ole Jeremicz – chronometrażystki. Co wy tu robicie?

Monika: Przyjechałyśmy z pasją, z Giżycka. Jesteśmy tu już drugi raz, no i pracujemy troszkę i pomagamy innym. Mierzymy czas odlotów i przylotów wszystkich samolotów i wszystkie oznaczenia spisujemy.

Marian Dachniewski: Przyjechałyśmy z pasją? To dwie macie taką lotnicza pasję. Razem macie gdzieś ze 20 lat , nie więcej.

Ola: W sumie to zainteresowało nas to poprzednim razem w maju na Jarmarku Lotniczym.

Marian Dachniewski: A czy któraś z was już latała?

Monika: tak oczywiście. Ja latałam na Antonowie, na Antku i latałam również helikopterem nie jeden raz.

Marian Dachniewski: No i jakie wrażenia?

Monika: Wspaniałe. Po prostu polecam innym i było naprawdę cudownie.

Marian Dachniewski: Ale to trochę nie dziewczęca pasja, nie dziewczęce zajęcie. Zwykle to mężczyźni, panowie są pilotami.

Ola: No, ale w sumie można poznać wielu przystojnych mężczyzn-pilotów.

Marian Dachniewski: A właśnie, tu proszę państwa mówię razem maja 20 lat a już kobiety budzą się w nich i bardzo dobrze. Słuchajcie czy to latanie może być taką przygoda letnią?

Monika: Oczywiście, dla każdego od najmniejszego do najstarszego, także każdy może tego spróbować. Przyjechać tu do nas pooglądać wszystkie samoloty no i polatać.

Marian Dachniewski: No właśnie, takim zaproszeniem na lotnisku Ketrzyn- Wilamowo kończymy naszą kolejną relacją w Jedynce.