Materiały prasowe
Logotypy
Zdjęcia
Dźwięki


Data: 2004-08-22 skan źródło: Przegląd

Odlotowy weekend

Odlotowy weekend

Festyny lotnicze w Kętrzynie zdołały już na twałe zaistnieć w kalendarzu imprez, w których trzeba wziąć udział. Są one zarówno doskonałą okazją do przyjacielskich spotkań braci lotniczej, jak i ogromną atrakcją dla turystów, których przecież na Mazurach nie brakuje. W pierwszy weekend sierpnia na lotnisku Wilamowo miłośnicy lotnictwa mogli nie tylko obserwować pokazy lotnicze, oglądać samoloty i inne maszyny latające, lecz także spotkać się i porozmawiać z pilotami, spadochroniarzami i motolotniarzami.
W tym roku w Kętrzynie zaprezentowało się ponad 60 statków powietrznych, m. in. samolotów akrobacyjnych (Jak-52, Extra 300), śmigłowców (Mi-8 i Bell). Atrakcją były też samoloty historyczne (Jungmann, Bies, Jak-18) oraz motolotnie.
Absolutną rewelacją okazał się występ Zespołu Pilotażowego ORLIK, który w składzie dziesięciu samolotów zaprzentował skomplikowane pętle, przewrtoy i odejścia. Z dużym aplauzem spotkał się też pokaz umiejętności kilkudziesięciu spadochroniarzy, którzy wynoszeni przez śmigłowce na wysokość 4 tys. m, wykonywali bardzo precyzyjne skoki, lądując niemal wśród zgromadzonej publiczności.
Ostatnim akordem tegorocznego festynu była pożegnalna parada wszystkich przybyłyzh maszyn nad lotniskiem.
M