Press resources
Logotypes
Photos
Sounds
2007-05-18
EUROPEJSCY AWIATORZY NA MAZURACH
25-27 maja 2007, lotnisko Kętrzyn Wilamowo.

         W weekend 25-27 maja 2007, mazurskie lotnisko Kętrzyn Wilamowo będzie centrum lotniczego świata.  Po raz szósty odbędzie się tam Europejski Jarmark Lotniczy, na który przylecą statki powietrzne z całego kraju, a także lotnicy z Europy. Impreza jest też okazją dla publiczności do bezpośredniego kontaktu ze środowiskiem lotniczym oraz różnorodnym sprzętem lotniczym. Europejski Jarmark Lotniczy ma charakter lotniczej giełdy na której spotykają się wszyscy, których łączą interesy lotnicze, zainteresowania turystyką i rekreacją lotniczą oraz piloci, właściciele statków powietrznych, handlowcy i liczni entuzjaści awiacji z Polski i zagranicy.

        Ważnym wydarzeniem dla środowiska lotniczego będzie otwarte forum dyskusyjne, w którym obok przedstawicieli Urzędu Lotnictwa Cywilnego i Ministerstwa Transportu, wezmą udział piloci, właściciele samolotów i samolotów ultralight, członkowie aeroklubów i innych środowisk lotniczych oraz entuzjaści lotnictwa, zainteresowani obecną sytuacją polskiej awiacji, problemami natury prawnej i potrzebami lotników.

        Kilkadziesiąt samolotów przyleci na Jarmark w ramach Zlotu Krajowego Towarzystwa Lotniczego AOPA Poland, w tym zaproszeni goście z AOPA Germany. Przylot zapowiedziały też załogi ze Szwecji, Czech, Litwy, Austrii, Węgier i Niemiec. Załogi zdopinguje próba ustanowienia rekordu operacji lotniczych wykonanych na jednym lotnisku, rekordu ilości statków powietrznych (w 2005 roku 111) oraz nagroda Złotych Skrzydeł dla samolotu, który przebędzie największą odległość, by uczestniczyć w Europejskim Jarmarku Lotniczym.

        W programie Jarmarku, obok paneli dyskusyjnych i spotkań informacyjnych kierowanych głównie do osób związanych z lotnictwem, jest wiele atrakcji dla każdego, kto przyjedzie na lotnisko – dla dzieci przewidziane są warsztaty modelarskie i plastyczne, dla całych rodzin odbywać się będą loty demonstracyjne i loty samolotem AN-2 oraz Wilgą. Wśród wystawców znajdą się producenci i konstruktorzy samolotów, motolotni, paralotni, szybowców, balonów, gadżetów lotniczych, modeli statków powietrznych, latawców i osprzętu lotniczego. Do prezentowanych samolotów będzie można wsiąść, a w niektórych przypadkach porozmawiać osobiście z konstruktorem danego statku powietrznego. Porozmawiać nie tylko o szczegółach technicznych konkretnego samolotu, ale także o bogatej tradycji lotniczej polskich konstruktorów i lotników.

        Wstęp dla publiczności oraz udział wystawców z branży lotniczej jest bezpłatny. Szczegółowy program i inne informacje o VI EJL można znaleźć w serwisie www.ejlot.pl

Katarzyna Tołwińska

Szefowa Biura Prasowego i PR

tel. kom. 0 504 275 226,

tel. 0 22/ 618 50 70 (do 23.05.2007)

tel./fax. 0 89/ 752 30 31 (od 24.05.2007, w trakcie imprezy)

e-mail k.tolwinska@lotniskoketrzyn.pl 


MATERIAŁY DODATKOWE:

W załączniku ZAŁOŻENIA I OPIS VI EJL, a w nim:

1. Cel imprezy

2. Termin i miejsce Jarmarku

3.Skład Komitetu Honorowego, Patroni Medialni, Organizatorzy

4. Program


 

Na stronie www.ejlot.pl/pressroom.php w MATERIAŁACH DLA MEDIÓW znajdują się do pobrania materiały graficzne oraz tekstowe.  Biuro prasowe może także dostarczyć zdjęcia, mapy lub inne materiały na indywidualne życzenie redakcji, a także przesłać zamówione materiały redakcyjne i fotograficzne z tegorocznej imprezy.
INFORMACJA PRASOWA           

18.05.2007