Press resources
Logotypes
Photos
Sounds


Data: 2006-10-07 źródło: Radio WAMA

O "Dniu Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Jana Pawła II" w Radiu Wama

O "Dniu Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Jana Pawła II" w Radiu Wama

Paweł Krasowski: Zapraszam na informacje lokalne. Już po raz szósty na Lotnisku Kętrzyn Wilamowo 7 października odbędzie się „Dzień Pamięci Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Jana Pawła II”. Impreza o charakterze religijnym, poświęcona jest utrwaleniu pamięci Prymasa Tysiąclecia, a od zeszłego roku także pamięci papieża Polaka – największego pielgrzyma lotniczego.

Stanisław Tołwiński: Nawiązujemy tradycją do dnia 6 października 1954 roku kiedy to więzień stanu Kardynał Wyszyński był przewożony ze Stoczka Klasztornego przez Lotnisko Wilamowo do Prudnika Śląskiego. To właśnie tu, stąd, z tego lotniska startował samolotem i na tą okoliczność między innymi dla uczczenia pamięci wielkiego Polaka Prymasa Tysiąclecia rozpoczęliśmy uroczystości poprzez postawienie 6 lat temu obelisku dla Kardynała Wyszyńskiego.

Paweł Krasowski: Mówi Stanisław Tołwiński Prezes Aeroklubu Krainy Jezior. Rok temu na kętrzyńskim lotnisku stanął też monument poświecony Janowi Pawłowi II.

Stanisław Tołwiński: Wszyscy Ci, którzy znają i Kardynała Stefan Wyszyńskiego i Jana Pawła II wiedzą, jak były to bliskie sobie osoby, jak często wspierające i z jakim wielkim szacunkiem. Jako wielcy Polacy działali dla sprawy kraju, sprawy ludzkości i tego, aby pozostać na trwałe w naszych pamięciach.

Paweł Krasowski: Program obchodów podzielony jest na dwie części. Pierwsza na Lotnisku Kętrzyn Wilamowo rozpocznie się o 12:00 uroczystym apelem i złożeniem kwiatów pod obeliskami. Potem w scenerii polowej Msza Święta celebrowana przez arcybiskupa seniora Edmunda Piszcza. Pierwszą część obchodów zakończy koncert orkiestry wojskowej. O 17:00 przeniesiemy się do Stoczka Warmińskiego, gdzie odbędzie się Msza Święta celebrowana również przez arcybiskupa Edmunda Piszcza. O 18:30 koncert zespołu New Day, a o 20:00 zakończenie uroczystości. Przypominamy – „Dzień Pamięci Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Jana Pawła II” już w tę sobotę na Lotnisku Kętrzyn Wilamowo i w Stoczku Warmińskim.