Press resources
Logotypes
Photos
Sounds


Data: 2006-10-09

Podsumowanie sezonu 2006 na lotnisku Kętrzyn Wilamowo - Radio WaMa

Paweł Krasowski: Zapraszam na informacje lokalne. Tysiące miłośników lotnictwa, piloci i skoczkowie, setki samolotów i statków powietrznych, a na dodatek niecodzienne sprzęty wojskowe. To wszystko można było zobaczyć podczas tegorocznych wakacji tylko w jednym miejscu – na Lotnisku Kętrzyn Wilamowo. W minioną sobotę uroczystością poświęconą pamięci Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Jana Pawła II zakończono sezon lotniczy, który w tym roku był udany.

Katarzyna Tołwińska: To był bardzo dobry sezon. Mieliśmy tyle samo imprez, co w zeszłym roku. Jak zawsze Europejski Jarmark Lotniczy, Festyn Lotniczy Mazury, pierwszy raz nie dopisała nam pogoda, ale mimo to i tak wiele rzeczy się działo. „Dzień Pamięci Kardynała Stefana Wyszyńskiego”, który jest dzisiaj, zaskoczył nas ilością osób i zainteresowaniem, jakie wywołał.

Paweł Krasowski: Mówiła Katarzyna Tołwińska rzecznik lotniska. Kolejne sezony zapowiadają się jeszcze ciekawiej i organizatorzy planują Europejski Zlot Antonowów i Mistrzostwa w akrobacji samolotowej i szybowcowej. Bez wątpienia wszystkie takie wydarzenia promują Kętrzyn, ale przede wszystkim nasz region – mówi Prezes Aeroklubu Krainy Jezior Stanisław Tołwiński.

Stanislaw Tołwiński: To wszystko to co czynimy na tych imprezach, czynimy po to, żeby mobilizować społeczeństwo regionu do takiej satysfakcji z tego, że właśnie mogą wyjść gdzieś dalej niż poza gminę, poza miasto, powiat. A wychodzą na kraj, wychodzą ze swoimi sprawami właściwie na całą Europę a przynajmniej wiadomo, iż sąsiedzi nasi o naszych działaniach, imprezach dużo mówią i wiedzą. Cieszy nas, że się dzieje wiele rzeczy również w Olsztynie i to bardzo fajnie, dzięki temu i Olsztyn, Dajtki i Kętrzyn, i Elbląg i może w Szczytnie właściwie razem stworzy się wielki ruch, który będzie przede wszystkim ściągał, naganiał właściwie promocyjnie w ten region, wszystkich tych, o których nam chodzi, a więc tych, którzy chcą tu wydać pieniądze i spędzić wspaniale czas.

Paweł Krasowski: Wszystkim lotniskowym imprezom zawsze towarzyszy radio WAMA.