Press resources
Logotypes
Photos
Sounds


Data: 2007-05-17 skan Ľródło: Gazeta w Kętrzynie

Zamaskowani żołnierze byli atrakcj±

Wojskowa majówka rozpoczęła kolejny sezon lotniczy w Wilamowie. W militarnym stylu pierwszy dzień maja powitali ci, którzy odwiedzili lotnisko.


Cze¶ć oficjalna imprezy rozpoczęła się uroczystym apelem. Po honorowym podniesieniu flagi państwowej i flagi Unii Europejskiej odbył się pokaz musztry paradnej, koncert orkiestry wojskowej i pokaz walki wręcz. Następnie uczestnicy wojskowej majówki mogli zmierzyć się w konkurencjach sprawno¶ciowych, między innymi: w biegu z przeszkodami, zawodach strzeleckich z broni ¶rutowej, w kierowaniu samochodem UAZ, jeĽdzie konnej po parkurze. Organizatorzy zadbali również o atrakcje dla najmłodszych. Dzieci uczestniczyły w grach, zabawach i konkursach. Wielk± atrakcj± byli zamaskowani żołnierze, którzy zabrali maluchy na wyprawę quadami.

¦miałkowie mogli spojrzeć na lotnisko Kętrzyn-Wilamowo i mazurskie krajobrazy z pokładu AN-2 lub Wilgi. W przerwach między konkurencjami regenerowano siły wojskow± grochówk± podawan± prosto z kuchni polowej za¶ wieczorem przy ognisku, można było posłuchać żołnierskiej ballady i wzi±ć udział w konkursie tańca.

Wojskowa Majówka, pod honorowym patronatem płk dypl. Zbigniewa Smoka – Dowódcy 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej i Garnizonu Giżycko, jest organizowana przez Fundację MILITARY PARK, przy wsparciu finansowym Ministerstwa Obrony Narodowej i ogromnej pomocy jednostek wojskowych Garnizonu Giżycko, Aeroklubu Krainy Jezior oraz przyjaciół lotniska Kętrzyn Wilamowo.