KALENDARZ IMPREZ

10.04.2024

Apel Pamięci "Ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem"

Uroczystość poświęcona uczczeniu 14-ej rocznicy tragicznej katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem – samolotu z delegacją Rządową. 

Tragiczna śmierć Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i 95 osób towarzyszących Panu Prezydentowi, udających się do Katynia na groby pomordowanych przez NKWD polskich oficerów – by uczcić ich pamięć – wstrząsnęła wszystkimi w Polsce.

Mając na względzie potrzebę utrwalenia w naszej pamięci ofiar katastrofy i tego dramatycznego wydarzenia, postawiliśmy w dniu 7 maja 2010 specjalny obelisk uzupełniając już istniejącą „Plenerową Galerię Pamięci” na lotnisku Wilamowo. 

Uroczysty Apel Pamięci i nabożeństwo ekumeniczne realizowane po raz czternasty przy okolicznościowym obelisku na lotnisku Wilamowo z udziałem młodzieży, licznych delegacji, pocztów sztandarowych, wielu wozów Straży Pożarnej, Kompanii Honorowej, orkiestry wojskowej, społeczeństwa z regionu i duchownych różnych wyznań, jest ważnym dla każdego wrażliwego Polaka akcentem obywatelskim i ludzkim.

Spotkajmy się więc rankiem w poniedziałek 10.04.) na lotnisku Wilamowo, przed obeliskiem, by o godzinie 08:41:06 (godzinie katastrofy samolotu) dać dowód pamięci temu tragicznemu wydarzeniu i ofiarom katastrofy.

Uroczystość wyróżniona certyfikatem marki regionalnej „Produkt Warmia Mazury”

27.04 - 5.05.2024

Wiosenny weekend na Mazurach

Pobyt rekreacyjno-turystyczny wg indywidualnego zapotrzebowania pilotów – zabezpieczany przez służby lotniska. Oferujemy pomoc w zorganizowaniu pobytu, czarter łodzi, zakwaterowanie i ciekawy program turystyczny. Zabezpieczymy samoloty i transport załogi. Więcej informacji i uzgodnień w kontakcie na: biuro@lotniskoketrzyn.pl

1.06.2024

Międzynarodowy Dzień Dziecka na Lotnisku & Młodzieżowy Turniej Strzelecki

Impreza w scenerii historycznego lotniska jest ofertą dla dzieci i rodziców zainteresowanych poznaniem problemów awiacji i modelarstwa lotniczego.

 

W programie przewidziane jest budowanie latawców i różnych modeli latających, sportowa rywalizacja przy wykorzystaniu wykonanych osobiście modeli  oraz inne gry i zabawy przy ognisku.

30. 05-2.06.2024

XIV Międzynarodowy Rajd po Lotniskach Warmii i Mazur

To bardzo praktyczna forma promowania możliwości turystyki lotniczej po atrakcjach Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Głównym celem jest praktyczne pokazanie możliwości lotniczej infrastruktury Warmii i Mazur. Na terenie niezwykle malowniczej krainy znajduje się kilkanaście miejsc przystosowanych do przyjmowania samolotów General Aviation.

Organizując Rajd chcemy zachęcić do organizacji i uczestnictwa w produktach lotniczej turystyki po Warmii i Mazurach. Będzie to okazja do atrakcyjnego weekendu na Warmii i Mazurach, a dla entuzjastów żeglarstwa możliwość pożeglowania w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. 

Więcej informacji i uzgodnień w kontakcie na: biuro@lotniskoketrzyn.pl

 

 

Międzynarodowy Rajd po Lotniskach Warmii i Mazur wyróżniony certyfikatem marki regionalnej „Produkt Warmia Mazury” !!!

 

11.06.2024

Święto Aeroklubu Krainy Jezior

To święto jest związane z rocznicą utworzenia Aeroklubu Kętrzyńskiego, którego tradycje przejął Aeroklub Krainy Jezior. Inaczej mówiąc urodziny AKJ. Prezenty mile widziane, a zabawa zapewniona !

1-4.08.2024

XXVI Międzynarodowy Zlot Przyjaciół Lotnictwa & Europejski Jarmark Lotniczy (Giełda Lotnicza)

To atrakcyjna oferta dla załóg samolotów krajowych i zagranicznych, również wodnosamolotów na wspólny, bardzo aktywny, pełen atrakcji weekend w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Zlot jest/będzie znakomitą okazją do szerszego zaprezentowania się samolotów ultralekkich.

 

 

A więc zapraszamy wszystkich miłośników lotnictwa ultralekkiego na Mazury, do Kętrzyna.

Po raz pierwszy Zlot będzie połączony z jarmarkiem – giełdą ofert lotniczych, w tym ofert sprzętu  oraz wyposażenia second hand.

Przewidywane są wieczory integracyjne, regaty żeglarskie, rajd samochodami i rejs statkiem po Wielkich Jeziorach, a w ramach rywalizacji lotniczej – w towarzyskiej atmosferze – konkurs w lądowaniu na celność. 

Pobyt na Mazurach podczas Międzynarodowego Zlotu to również okazja do zdobycia różnych sympatycznych trofeów w planowanych rywalizacjach załóg samolotów (załóg jachtów, ekip samolotów itp.).

A więc kto chciałby mieć 4 dni różnych atrakcji, relaksu i miłe towarzystwo – powinien zaplanować przylot na Zlot lub zgłosić chęć zaprezentowania oferty lotniczej – serdecznie zapraszamy!!!


Dalsze zapytania i informacje można uzyskać kierując mail na adres: biuro@lotniskoketrzyn.pl

3-4.08.2024

Mazury AirShow 2024 (Lotnisko Wilamowo - finałem lotniczej giełdy)

Każdego roku organizowane wcześniej Festyny a od 2010 Mazury AirShow, corocznie gromadzą kilkuset uczestników i kilkadziesiąt tysięcy obserwatorów. W ostatnich latach obserwatorami mazurskich pokazów było 200 tys. osób, co głównie jest/było uzależnione od warunków meteorologicznych!!!

W 2024 roku mazurskie pokazy będą się na lotnisku Kętrzyn Wilamowo finałem Międzynarodowego Zlotu oraz akcentem pierwszego w Polsce jarmarku – spontanicznej giełdy lotniczej przeznaczonej dla braci lotniczej. 

Na Mazury AirShow zapraszamy szybowników, motolotniarzy, spadochroniarzy, pilotów – właścicieli licznych prywatnych samolotów. Program imprezy obejmuje pokazy lotnicze, skoki spadochronowe, imprezy towarzyskie oraz wielki kiermasz dla entuzjastów awiacji.

Mazury AirShow to dotychczas największe cywilne pokazy lotnicze w Polsce i zawsze realizowane w formie „non profit” . 

W 2013 roku wyróżnione w konkursie „Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur” statuetką w kategorii wydarzenie, a w 2014 roku „Mazury AirShow” wyróżnione przez Marszałka Województwa certyfikatem marki regionalnej „Produkt Warmia Mazury”

Natomiast podczas Centralnych Uroczystości Obchodów 100-lecie Lotnictwa Polskiego , 28.08.2018 roku , w Warszawie , Kapituła składająca się przedstawicieli Krajowej Rady Lotnictwa i redakcji czasopisma Skrzydlata Polska oceniła rangę i znaczenie „Mazury AirShow” przyznając prestiżowe wyróżnienie „BŁĘKITNE SKRZYDŁA”.

5.10.2024

Dzień Pamięci Błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Św. Jana Pawła II

To już dwudzieste czwarte uroczystości o charakterze patriotyczno-obywatelskim i religijnym poświęcone utrwalaniu pamięci Wielkiego Polaka – Prymasa 1000-lecia, a od 2006 roku także pamięci Św. Jana Pawła II – największego pielgrzyma lotniczego.

 

Błogosławiony Stefan Kardynał Wyszyński w okresie swego internowania w dniu 6 października 1954 r. (70 lat temu) był w asyście strażników „przymusowym” gościem naszego lotniska, skąd odlatywał do innego miejsca odosobnienia.

Apel z udziałem pocztów sztandarowych i kompanii honorowych podczas którego następuje oddanie hołdu pamięci przez złożenie kwiatów pod obeliskami na których są wmurowane okolicznościowe tablice poświęcone Błogosławionemu Stefanowi Kardynałowi Wyszyńskiemu, Św Janowi Pawłowi II – największemu lotniczemu pielgrzymowi świata.

Po bardzo emocjonalnym i wzruszającym Apelu następnym elementem obchodów jest/będzie Msza Św. w hangarze lotniczym, celebrowana przez Metropolitę Warmińskiego Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego.

Dzień Pamięci Błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego Św. Jana Pawła II wyróżniony certyfikatem marki regionalnej "Produkt Warmia Mazury" !!!

6.10.2024

"Epilog" - Zakończenie sezonu imprez na Lotnisku

To okoliczność tradycyjnego opuszczenia bandery i podsumowanie wydarzeń na lotnisku w sezonie nawigacyjno-sportowym 2024 r.