Materiały prasowe
Logotypy
Zdjęcia
Dźwięki

UWAGA: informacje bieżące z przebiegu Mazury AirShow 2013 znajdują się na Facebook Mazury AirShow

22.09.2011
Młodzież z Mazur na spadochronach!

Młodzież z Orzysza bierze udział w szkoleniu  na skoczka spadochronowego. Zajęcia odbywają się na lotnisku Kętrzyn Wilamowo.


Młodzież z klas wojskowych szkoły średniej z Orzysza bierze udział w niecodziennym szkoleniu - młodzi ludzie chcą zostać skoczkami spadochronowymi. Pierwszy etap szkolenia obejmuje część teoretyczną. Uczestnicy zdobywają wiedzę na temat bezpiecznego skakania ze spadochronem. Kolejnym etapem szkolenia będzie część praktyczna, podczas której uczestnicy będą mieli okazją oddać skoki spadochronowe z samolotu AN-2 nad lotniskiem Kętrzyn Wilamowo.

W szkoleniu bierze udział 20-stu uczniów. Zajęcia teoretyczne potrwają przez dwa najbliższe dni (czwartek i piątek). W kolejnym terminie młodzież wyposażona w odpowiedni sprzęt odda skoki spadochronowe pod bacznym okiem instruktorów.

Podczas szkolenia uczestnicy nauczą się stabilnej sylwetki w powietrzu, nabędą podstawowe umiejętności poruszania się w trakcie swobodnego spadania, samodzielnego otwarcia spadochronu, pilotowania oraz lądowania.

Poza zdobyciem praktycznych umiejętności młodzi ludzie będą mogli poczuć adrenalinę i podziwiać niesamowite widoki.

Szkolenie spadochronowe organizowane jest przez Fundację „Military Park” we współpracy z Aeroklubem Krainy Jezior i Spadochronowym Klubem „PERFEKT”. Pomysłodawcą jest Stanisław Tołwiński, prezes AKJ.

Zadanie jest wspierane finansowo przez Ministerstwo Obrony Narodowej.