Materiały prasowe
Logotypy
Zdjęcia
Dźwięki

UWAGA: informacje bieżące z przebiegu Mazury AirShow 2013 znajdują się na Facebook Mazury AirShow

17.11.2011
Mazury AirShow i promocja turystyki lotniczej nominowane w Plebiscycie Lotnicze Orły!

Mazury AirShow walczy o tytuł Impreza Lotnicza Roku, a Aeroklub Krainy Jezior nominowany jest do tytułu Promotor Roku za promocję Mazur jako atrakcyjnego regionu do uprawiania turystyki lotniczej oraz za popularyzowanie rajdów lotniczych w Polsce i za granicą.

15 listopada rozpoczął się Plebiscyt Lotnicze Orły 2011. W tym roku tytuł Lotniczego Orła zostanie przyznany w 13 kategoriach. Wśród nich są dwie kategorie, w których znalazła się działalność Aeroklubu Krainy Jezior: Impreza Lotnicza Roku oraz Promotor Roku.

Mazury AirShow nominowane do tytułu Impreza Lotnicza Roku przyciąga w sierpniu nad jezioro Niegocin w Giżycku rzeszę obserwatorów. Impreza skierowana jest do szerokiego grona odbiorców – nie tylko pasjonatów lotnictwa, ponieważ organizatorzy postawili sobie za cel wzbudzenia zainteresowania turystów i branży turystycznej połączenia latania z Krainą Wielkich Jezior Mazurskich. Stąd też po raz kolejny pokazy i akrobacje lotnicze odbyły się nad wodą – nad jeziorem Niegocin w Giżycku. W tym roku hitem pokazów była latająca łódź – Sikorsky S-38 z 1929 roku. Samolot ten brał udział w produkcjach filmowych, m.in. w filmie „Aviator”. Dwusilnikowy samolot-amfibia, nazywany „Podniebnych Jachtem Odkrywców” zrobił niesamowite wrażenie na publiczności.

Nie tylko impreza Mazury AirShow została doceniona. Aeroklub Krainy Jezior (organizator Mazury AirShow) został nominowany do tytułu Promotor Roku za organizowanie Rajdów lotniczych w Polsce i za granicą oraz za promocję Mazur, jako niezwykle atrakcyjnego regionu, nie tylko do uprawiania sportów wodnych, ale również lotniczych. Połączenie obu tych żywiołów (wody i powietrza) dało niepowtarzalny efekt: wzbogacenie oferty turystycznej regionu poprzez zaoferowanie korzystania z turystyki lotniczej. Za pomocą małych samolotów w trakcie rajdów lotniczych piloci i ich załogi mogli korzystać z bogactwa Mazur: od spływów kajakowych i zawodów pływania łodzią wiosłową, po rywalizację lądowania na celność na wybranych lotniskach i lądowiskach, kończąc na wspólnych wieczorach integracyjnych.

Organizatorzy planują zwiększyć ilość rajdów lotniczych. Do tej pory latali po lotniskach Warmii i Mazur (w czerwcu), do Czech ( lipiec) oraz na Wschód – na rajd na Litwę (wrzesień). W tym roku, na przełomie czerwca i lipca, planowany jest wylot również do Węgier, połączony z wizytą w Czechach.

Nominacja w Plebiscycie Lotnicze Orły jest dostrzeżeniem działań na rzecz popularyzacji małego lotnictwa, turystyki lotniczej oraz pięknego regionu Mazur. Tym celom konsekwentnie i profesjonalnie służy Stanisław Tołwiński, prezes Aeroklubu Krainy Jezior.

O tym, kto otrzyma tytuł i statuetkę Lotniczy Orzeł 2011 zdecydują internauci poprzez głosowanie. Każda osoba może codziennie oddać swój głos. Wystarczy wejść na stronę www.lotniczeorly.pl, wybrać kategorię i zagłosować. Głosowanie potrwa do końca grudnia.