Materiały prasowe
Logotypy
Zdjęcia
Dźwięki

UWAGA: informacje bieżące z przebiegu Mazury AirShow 2013 znajdują się na Facebook Mazury AirShow

2012.04.25
Wojskowa Majówka w Lotniczej Scenerii

1 maja na Lotnisku Wilamowo k/ Kętrzyna jak co roku Wojskowa Majówka oficjalnie otworzy sezon imprez . Tego dnia nie zabraknie atrakcji lotniczych ani militarnych. Każdy bez względu na wiek znajdzie coś dla siebie.

Jest to świetny moment na spędzenie wolnego czasu w przyjemnej rodzinnej i przyjacielskiej atmosferze w zadziwiającej scenerii owianego tajemnicą lotniska należącego niegdyś do byłej tajnej kwatery Hitlera.

Głównym celem Wojskowej Majówki jest integracja środowiska żołnierzy i byłych żołnierzy zawodowych, a także propagowanie wiedzy wojskowej i patriotycznych postaw, szczególnie wśród młodzieży. Obserwując przebieg imprezy oraz słuchając opinii uczestników, realizacja zadania WOJSKOWA MAJÓWKA w latach ubiegłych przyniosła założone rezultaty. W 2012 roku ważnym akcentem imprezy będzie akcja informacyjna o profesjonalizacji Wojsk Lądowych.

W programie Majówki przewidziano konkurencje zręcznościowe dla młodzieży i dorosłych, konkursy dla dzieci, skoki spadochronowe i pokazy sprawności wojskowych specjalistów oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej. Zmęczeni zabawa będą mogli posmakować bigosu z prawdziwej kuchni polowej.

Wojskowa Majówka jest realizowana przy wsparciu finansowym Ministerstwa Obrony Narodowej

Informacje dostępne na www.militarypark.pl lub pod adresem wilamowo@lotniskoketrzyn.pl