[ 2010.11.08 ] Zakończyliśmy cykl imprez 2010 i mamy już plany na 2011 rok!!!
W październiku zakończyliśmy tegoroczny (już dwunasty) cykl kalendarza imprez, które tradycyjnie zaczynały się w pierwszych dniach maja. Ciekawą i zyskującą popularność innowacją funkcjonowania Aeroklubu Krainy Jezior w tym roku stał się projekt pn. „Inauguracja Transgranicznej Turystyki Lotniczej” którego głównymi elementami były Rajdy: Międzynarodowy ...po lotniskach Warmii i Mazur – w czerwcu i ... po lotniskach Litwy – we wrześniu.
Projekt realizowany wspólnie z Kaunas Aeroklubas oraz Mariampole Aeroklubas stał się ważnym otwarciem na promowanie transgranicznej turystyki lotniczej w ramach możliwości General Awiation. Nie wdając się w konwencję fałszywej skromności ,nie można pominąć informacji że zrealizowane Rajdy były sukcesem organizatorów oraz ciekawą przygodą dla uczestniczących załóg. A było ich (załóg w Rajdach) znacznie więcej niż planowaliśmy! To oznacza, że jest zapotrzebowanie na tego typu inicjatywy i bardzo się z tego cieszymy! Warto w tym miejscu należy podkreślić szczególne ciepłe słowa i szczere podziękowania pod adresem obecnych na Rajdach załóg (dobrze wyszkolonych, zdyscyplinowanych w realizacji ustalonych założeń proceduralno-nawigacyjnych,o wielkiej kulturze osobistej i towarzyskiej) oraz gospodarzy lotnisk na Litwie i na Warmii i Mazurach, które były odwiedzane przez rajdowe samoloty.
 

Najważniejszą i nowatorską imprezą minionego sezonu była „Mazury AirShow 2010” zrealizowana w scenerii wodniackiej, w Giżycku, nad jeziorem Niegocin. Cieszymy się nadesłanymi do nas bardzo ciepłymi recenzjami naszego nowego pomysłu i z otrzymanej od wielu środowisk zachęty do kontynuowania tych specyficznych (nad jeziorem) pokazów lotniczych.
 

Ostatnim akcentem kalendarza była wyjątkowa uroczystość przeprowadzona na lotnisku Wilamowo po raz 10-ty.Były to już jubileuszowe „Dni Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Jana Pawła II” zrealizowane w wyjątkowo uroczystej scenerii (apel pamięci przy obeliskach i Msza Święta w lotniczym hangarze) z udziałem kompanii honorowych ,pocztów sztandarowych i orkiestry wojskowej pozostawiły niezatarte wrażenia na uczestnikach uroczystości. Ostatni akcent kalendarza imprez spełnił w pełni założenia uroczystości patriotycznej, obywatelskiej i religijnej ku satysfakcji organizatorów ,zaproszonych gości oraz wszystkich obecnych 9 października na lotnisku Wilamowo.
 

To był bardzo udany ,pełen wielu ciekawych inicjatyw sezon imprez i licznych dowodów uznania dla AKJ oraz miłych satysfakcji zewnętrznych. Sądzimy, że dzięki zaangażowaniu wielu osób wykonaliśmy efektywnie sporą pracę by dobrze służyć promocji lotnictwa, turystyki lotniczej i Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Dziękujemy wszystkim, którzy udzielili nam swojej życzliwej pomocy, a mediom za upowszechnianie naszej publicznej misji na rzecz lotnictwa i popularyzacji akcji „Mazury Cud Natury”.
 

Opierając się na doświadczeniach roku 2010, Zarząd Aeroklubu Krainy Jezior zaakceptował już plany imprez na 2011 roku. Będziemy kontynuowali Rajdy, Międzynarodowy Zlot Przyjaciół Lotnictwa i Mazur (podczas którego przewidujemy Zlot wodnosamolotów) oraz Mazury AirShow 2011.Pełna Informacja o planach na 2011 rok w zakładce kalendarz imprez. Wszystkich miłośników Mazur i swojskich dla uczestników imprez lotniczych zachęcamy do zaplanowania udziału w wybranych naszych imprezach. Zawsze będziecie mile widziani a nasze Mazury zasługują na Wasze zainteresowanie!!!

Stanisław Tołwiński


strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt