MIĘDZYNARDOWE RAJDY PO LOTNISKACH WARMII I MAZUR

Jak co roku, w długi weekend rozpoczynający się Świętem Bożego Ciała, Mazury stają się miejscem najczęściej odwiedzanym przez turystów. W tym czasie Aeroklub Krainy Jezior tradycyjnie już zaprasza na lotniczą przygodę i atrakcyjnie spędzony weekend podczas spotkań świetnych pilotów w pięknej Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, na wielu lotniskach regionu i w czasie licznych wieczornych akcentów towarzyskich.

I. O…RAJDZIE PO WARMII I MAZURACH – ZAPROSZENIE

W tym roku (po krótkiej przerwie ) już  XIII Międzynarodowy Rajd po Lotniskach Warmii i Mazur, który odbędzie się w dniach  8-11 czerwca 2023 roku

Jak co roku, w długi weekend rozpoczynający się świętem Bożego Ciała, Mazury stają się miejscem najczęściej odwiedzanym przez turystów. Aeroklub Krainy Jezior tradycyjnie już w tym czasie, zaprasza na lotniczą przygodę i atrakcyjny weekend podczas spotkań wspaniałych pilotów w pięknej Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, na wielu lotniskach oraz  w czasie licznych wieczornych akcentów rajdowo-towarzyskich.  Celem imprezy, organizowanej przez Zarząd Aeroklubu Krainy Jezior, jest pokazanie wielu atrakcyjnych miejsc w turystyce lotniczej po Warmii i Mazurach, jak i pokazanie wielorakiej infrastruktury lotniczej. Chodzi również o zorganizowanie atrakcyjnego weekendu w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich turystom – lotnikom z Polski i zagranicy. Aspektem towarzyszącym jest stworzenie formy sympatycznej rywalizacji w konkurencji na celność lądowania oraz przyjacielska integracja załóg samolotów.

Główną bazą Rajdu jest/będzie lotnisko Kętrzyn Wilamowo, na którym działa organizator Rajdu – Aeroklub Krainy Jezior. W ramach tegorocznego Rajdu planowane jest odwiedzenie: Gryźlin k/Olsztyna (Gmina Stawiguda), Kikit (Gmina Jeziorany), Zawiszyna k/Gołdapi( Gmina Dubeninki) i  Giż k/Olecka.

Oczywiście  realizacja programu Rajdu w dużej mierze będzie uzależniona od warunków meteorologicznych.  W tej sprawie mamy dużo optymizmu..

Szersze informacje o imprezie są/będą  zamieszczane na stronie www.lotniskoketrzyn.pl  (poniżej)  oraz przesyłane na adresy mailowe zgłoszonych załóg.

A więc… warto już dziś zaplanować w dniach 8-11 czerwca 2023 r. dłuższy weekend i odwiedzić lotniska na których będziemy, by móc poczuć się częścią „braci lotniczej” i wspólnie spędzić czas. Samemu, z rodziną czy przyjaciółmi! Zapraszamy!!!

II. PROGRAM RAJDU

  1. (zostanie opublikowany po jego dopracowaniu z partnerami)

III. PARTNERZY I PATRIONI MEDIALNI RAJDU –

(pochwalimy się po ustaleniu składu partnerów i patronów)