[ 2010.05.20 ] Międzynarodowy Rajd po lotniskach Warmii i Mazur (4-6 czerwca), pod Honorowym Patronatem Jacka Protasa - Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Aeroklub Krainy Jezior (Polska), Kauno Aeroklubas (Litwa) oraz Mariampoles Aeroklubas (Litwa) organizują fascynujący Międzynarodowy Rajd Lotniczy (4-6 czerwca), który jest częścią transgranicznego projektu mającego na celu promocję turystyki lotniczej. Projektem objęte zostaną warmińsko-mazurskie oraz litewskie lotniska. Będzie to jedyne tego typu przedsięwzięcie w północnej-wschodniej Polsce.
Korzystając z lotnisk znajdujących się w takich miastach jak m.in.: Giżycko, Kętrzyn, Olsztyn, Rostki, Mariampol i Druskienniki promowana będzie idea turystyki lotniczej oraz wielkich możliwości, jakie niesie ze sobą rozwój i rozbudowa lotnisk znajdujących się na Litwie, Warmii i Mazurach. Na uczestników czeka moc wrażeń, niezwykłe miejsca do zwiedzenia, aktywny wypoczynek na jeziorach mazurskich oraz wiele atrakcji, które na długo pozostaną w pamięci.
Rywalizacja pilotów podczas Rajdu na pewno będzie wspaniałym przeżyciem dla obserwatorów tego widowiska lotniczego. Załogi samolotów to nie tylko wyszkoleni profesjonaliści statków powietrznych, ale również wielcy pasjonaci oraz przyjaciele lotnictwa.
Podstawowymi celami projektu są: popularyzacja potencjału małych lotnisk, stworzenie jednej przestrzeni na pograniczu polsko-litewskim oraz nawiązanie współpracy pomiędzy lotniczo-turystycznymi środowiskami Polski i Litwy.
Aerokluby pragną wykorzystać potencjał przyrodniczo-kulturowy obszaru pogranicza polsko-litewskiego. Obszary te mają bardzo słabo rozwiniętą komunikację lotniczą. Tradycyjne formy komunikacji (drogi o niskiej jakości, kolej z przestarzałą infrastrukturą) nie spełniają oczekiwań przede wszystkim gości z zagranicy. Stąd też idea promocji sieci lotnisk znajdujących się na Warmii i Mazurach oraz na Litwie. Dzięki temu organizacje pragną rozwinąć oraz upowszechnić małą komunikację lotniczą w regionie przygranicznym Polskim i Litwy.
W związku z realizacją projektu pn.: "Inauguracja Transgranicznej Turystyki Lotniczej" Aeroklub Krainy Jezior gorąco zaprasza do składania ofert cenowych na zakup materiałów na potrzeby przedsięwzięcia, tj:
1. Materiały informacyjno-promocyjne (m.in. pendrive, koszulki, smycze, banery reklamowe, materiały konferencyjne, zaproszenia, itp.);
2. Paliwo lotnicze;
3. Olej do samolotów;
4. Stacja meteorologiczna;
5. Radiostacja mobilna;
6. Radiostacja bazowa;
7. Laptop mobilny;
8. Serwer lotniskowy.

Szczegóły oraz specyfikacje w/w materiałów dostępne są w Biurze Projektu pod adresem:

Aeroklub Krainy Jezior
11-500 Giżycko
ul. Olsztyńska 15A
Tel/fax: 87 428 42 93
e-mail: akj@lotniskoketrzyn.pl

Już dziś zapraszamy wszystkich na Rajd lotniczy, który odbędzie się 4-6 czerwca po lotniskach Warmii i Mazur. Przeżyjmy razem zapierające w piersiach widowisko lotnicze!

Projekt "Inauguracja Transgranicznej Turystyki Lotniczej" jest wdrażany w ramach Celu 3: Europejska Współpraca Terytorialna Program Współpracy Transgranicznej "Litwa-Polska", który ma na celu wspieranie zrównoważonego rozwoju obszaru przygranicznego Litwy i Polski, poprzez podniesienie ekonomicznej, społecznej i terytorialnej spójności. Program jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt