[ 2011.05.23 ] Dziennikarze pism lotniczych z Europy na Mazurach
W dniach 25-29 maja br. w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich odbędzie się wizyta studyjna redaktorów pism lotniczych z Europy. Celem przedsięwzięcia jest zapoznanie zagranicznych przedstawicieli mediów z regionem Mazur – kandydatem w ogólnoświatowym konkursie na 7 Nowych Cudów Natury oraz zapoznanie z infrastrukturą lotniczą na Warmii i Mazurach, która przyczynia się do postrzegania regionu jako coraz bardziej dostępnego miejsca dla Europejczyków.

Dziennikarze przylecą do Polski już 25 maja w godzinach popołudniowych. W ciągu następnych trzech dni zwiedzać będą atrakcyjne miejsca regionu. W bogatym programie pobytu studyjnego znajdują się, między innymi: rejsy statkiem po mazurskich jeziorach, loty samolotem nad Krainą Wielkich Jezior Mazurskich, poznawanie historii regionu oraz bogatych atrakcji turystycznych. Pobyt zagranicznych mediów będzie również okazją do przybliżenia idei rozwoju turystyki lotniczej w Polsce i do Polski , na przykładzie możliwości Infrastruktury lotniczej Warmii i Mazur. W celu jej przedstawienia zaplanowano m.in. odwiedzenie lotnisk: Olsztyn Dajtki, Elbląg, Szymany (planowane na Lotnisko regionalne) oraz  lądowisk: Gryżliny, Kikity, Babięta i Mazury Residence k/Giżycka.
Główną bazą ekipy dziennikarzy będzie Lotnisko Kętrzyn Wilamowo  i zabytkowy zespół parkowy, w którym jest zlokalizowany Majątek Wajsznory, gdzie  zostaną zakwaterowani  w bardzo wygodnych pokojach przygotowanych dla załóg samolotów odwiedzających Kętrzyn.

Wizyta zakończy się w niedzielę rano. Wówczas dziennikarze odlecą do rodzimych miast i swoich redakcji, by jak najszybciej podzielić się swoimi wrażeniami z czytelnikami magazynów lotniczych.            

Organizatorem pobytu studyjnego jest Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Departament Turystyki w ramach projektu „Kampania promocji turystycznej Warmii i Mazur” dofinansowanego  z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wizyta jest przygotowywana przy merytorycznym  zaangażowaniu Aeroklubu Krainy Jezior, a logistycznym partnerem Departamentu będzie Consor & Brokers Sp. z o.o. - administrator lotniska Kętrzyn Wilamowo.

Wizyta dziennikarzy z europejskich magazynów lotniczych jest wydarzeniem organizowanym po raz pierwszy , więc postaramy się na bieżąco ją komentować na stronie www.lotniskoketrzyn.pl by umożliwić naszym sympatykom śledzenie wszystkich zdarzeń tej wizyty służącej promocji  akcji „Mazury Cud Natury”.

Więcej o akcji „Mazury Cud Natury” na stronie internetowej www.mazurycudnatury.org


strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt