[ 2013.10.03 ] Wyjątkowa okazja - wyjątkowe zaproszenie !!!

Koleżanki i Koledzy Piloci!

Na sobotę (5.10.2013 r.) zapowiada się wprawdzie aura jesienna ale przyjemna do wykonywania lotów. Jeżeli w tym dniu macie zamiar kontynuowanie lotów, zapraszam do Kętrzyna gdzie będzie odbywała się już po raz 13-sty uroczystość "Dnia Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Jana Pawła II". Program tych wyjątkowych uroczystości, jest prezentowany na naszej stronie: Dzień Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiegi oraz Jana Pawła II

Tak dla przypomnienia , będzie to uroczystość o charakterze patriotyczno-obywatelskim i religijnym poświęcona utrwalaniu pamięci wielkiego Polaka – Prymasa 1000-lecia, a od 2006 roku także pamięci Jana Pawła II - największego pielgrzyma lotniczego. Stefan Kardynał Wyszyński w okresie swego internowania w dniu 6 października 1954 r. był w asyście strażników "przymusowym" gościem naszego lotniska skąd odlatywał do innego miejsca odosobnienia. W tym roku już po raz trzynasty zapraszamy wszystkich, którym postać Stefana Kardynała Wyszyńskiego, a także Jana Pawła II, jest bliska. W programie zawsze tradycyjnie uroczysty Apel z udziałem pocztów sztandarowych i kompanii honorowych podczas którego następuje oddanie hołdu pamięci przez złożenie kwiatów pod obeliskami na których są wmurowane okolicznościowe tablice poświęcone Stefanowi Kardynałowi Wyszyńskiemu, Janowi Pawłowi II - największemu lotniczemu pielgrzymowi świata.
Po bardzo emocjonalnym i wzruszającym Apelu kończonym salwą honorową, następnym elementem obchodów będzie liturgia Słowa Bożego w hangarze lotniczym (w otoczeniu samolotów), celebrowana przez Arcybiskupa Seniora Edmunda Piszcza – wyjątkowego duchownego.

A potem wszystkich w imieniu Aeroklubu Krainy Jezior zapraszamy na tradycyjnie już wspólny bigos z kuchni wojskowej, przygotowany przez Panie z lotniskowej Tawerny Awiatorów.

Do zobaczenia w sobotę, na Uroczystości, na lotnisku Wilamowo!

Z wyrazami szacunku,

Stanisław Tołwiński

P.S. Samoloty przybywające na uroczystość będą zwolnione z opłaty za lądowanie i postój w tym dniu.
strona główna dla pilota kalendarz imprez biuro prasowe kontakt